Ünlü psikiyatrist ve şuur araştırmacısı Dr. Stanislav Grof bu kitabında, olağandışı şuur halleriyle ilgili olarak yaptığı araştırmalarından elde ettiği bilgilerle insanların ezelden beridir varlığın ve evrenin doğası hakkında sorduğu en temel soruların yanıtlarını aramaktadır. Bu bağlamda evrenin oluşumu, kozmostaki düzen, form ve anlamın kaynağı, maddi dünyanın yapısı ve işleyiş ilkeleri, insan varlığının kozmostaki yeri, varlığın birliği ve şuurun kapsamı gibi konuları ele almakta, bunların modern bilimsel araştırmalar ve çağlar boyu insanları etkilemiş ruhsal öğretilerle karşılaştırmaktadır.
Olağandışı şuur hallerinden elde edilen içgörüler varoluşu, uzay, zaman, doğrusal nedensellik ve tüm zıtlıkları aşan kozmik yaratıcı ilkenin hayret verici bir oyunu olarak betimler ve insan psişesinin, en derinde evrensel yaratıcı ilkeyle ve varoluşun tümüyle bir olduğunu gösterir.
Kozmik Oyun ruhsal geleneklerle modern bilimin harika bir sentezini sunan düşünce ufuklarımızı genişletici bir kitaptır.
“Bu kitabı bir klasik haline getiren şey, dünyanın büyük bilgeliği ve ruhsal gelenekleriyle tamamıyla aynı düşüncede oluşudur. Daimi felsefenin modern yöntemlerle kanıtlanması olağanüstü bir başarıdır ve çok geniş kitlelere duyurulması gerekir....
Ken Wilber
“Kozmik Oyun, Stanislav Grof'un insan şuuru hakkındaki anlayışımıza yaptığı olağanüstü katkıların sonuncusu ve en iyisidir. Kitap bireysel deneyimin evrensel şuur modelleriyle nasıl örtüştüğünü tutarlı bir şekilde göstermektedir...“
Frances Vaughan
Kitap, İngilizceden çevrilmiştir.
“Grof, zihin ve ruhun derinlemesine araştırılmasındaki öncü otoritedir... Büyük bir lütuf!“
Charles Tart
(Arka Kapak'tan)
Stok Kodu
9789758519033
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
279
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Levent Kartal,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat