Bu kitap konunun dünyaca tanınmış üç ustası tarafından kaleme alınmış ilk Reiki kitabıdır. Farklı kültürlerden gelme üç yazar tüm birikimlerini ve deneyimlerini paylaşmak için bir araya gelmişlerdir. “Reiki ile ilgilenenlerle sevgimizi ve bilgimizi paylaşabilmek için bu kitabı yazmak üzere bir araya geldik. Umarız ki bu kitap sayesinde hem birbirimize karşı hem de Reiki'ye karşı olan sevgimizi dünyanın her yerindeki Reiki topluluğuna yayabiliriz.“
Tüm Yönleriyle Reiki, bu yöntemle ilgili olarak daha önce tek bir kitapta toplanmayan detaylı bilgiler içermektedir. Geniş konu yelpazesi içerisinde Reiki'nin bilimsel açıklamasından ruhsal yönlerine değin pek çok konuya değinilmiştir. Kitapta aynı zamanda Dr. Usui'nin orijinal şifa yöntemleriyle ilgili en son anlayışlar, Reiki'nin şimdilerde Japonya'da nasıl uygulandığı, Batı'daki gelişiminin analizi ve gelecekteki yönü ile ilgili tartışmalara da yer verilmiştir.
Bunların yanı sıra Reiki eğitiminin tanımı, Reiki sembollerinin derin analizi ve öğretmen öğrenci ilişkisi ile ilgili tartışmaları da bulabilirsiniz. Dr. Mikao Usui, Chujiro Hayashi, Hawayo Takata ve diğer önemli kişiler hakkında orijinal metinlerle desteklenen bölümler bu eseri çağdaş Reiki tarihi hakkında önemli bir döküman niteliğine büründürmektedir. Ek olarak daha önce yayınlanmamış 20 Usui tedavi pozisyonu ve Hayashi Şifa Rehberi'nin de sunulmasıyla kitap Reiki bilgisini en detaylı biçimde tamamlamaktadır.
Kısacası, bu kitapta orijinal tradisyonlardan en son bilgi ve gelişmelere dek Reiki'nin tüm önemli cepheleri net biçimde açıklanmıştır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758519330
Boyut
140-215
Sayfa Sayısı
304
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-10
Çeviren
Esin Akan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat