O sadece futboluyla değil, yakışıklılığıyla, yaptığı evlilikle, oynadığı reklamlarla, giyimiyle ve dövmeleriyle de ilgi odağı olmayı başardı.
Kimilerine göre İngiliz futbolunun en büyük yıldızlarından biri, kimilerine göreyse sadece bir pazarlama harikası. Peki, kimdir David Beckham?
2 Mayıs 1975'te Essex'de mütevazı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve kendi deyimiyle 14 yaşına kadar futbol oynamaktan başka hiçbir şey yapmadı.
O, en büyük hayali Manchester United'da oynamak olan sıradan bir
çocuktu. 14 yaşında Manchester United macerası başlayan David Beckham'ın yıldızı 23 yaşında parladı ve o zamandan bu yana da tüm dünyanın gözleri onun üzerinde.
Hakkında tüm dünya basınında olumlu olumsuz birçok haber çıktı, yorumlar yapıldı. Peki, Beckham cephesinde neler oldu? Tüm mutlulukları, heyecanları ve korkularıyla Beckham'ın kendi kaleminden yaşamını okuyacak ve onun hakkında bilmek istediğiniz her şeyi öğreneceksiniz.
Beckham'ın yaşam öyküsü, futbolun sadece sahada oynanan bir oyun olmadığını, görünen yüzünün gerisinde devasa bir dünyanın var olduğunu gösteriyor.
Futbol dünyasındaki insan ilişkilerinin giriftliğini sergilemesi bakımından dahi bile Beckham'ın kitabı, bir yaşam öyküsü sınırlarının ötesinde, bu dünyaya ilgi duyan herkesin bilmesi gereken anlamlar taşıyor. Öte yandan, Beckham'ın yaşam öyküsü, futbolun beşiği olan İngiltere'de yetenekli çocukları dünya çapında birer yıldız haline getiren mekanizmayı da, bütün çarpıcılığıyla ortaya koyuyor. Ailelerin çocukların futbol oynama isteklerine yaklaşımları ve göze aldıkları fedakârlıktan, kulüplerin konuya bakışları ve kurdukları sisteme kadar tüm süreç, bu kitapta en yalın ve samimi haliyle anlatılıyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan)
Stok Kodu
9789758651917
Boyut
145-235
Sayfa Sayısı
349
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2004-10
Çeviren
Muharrem Nesij Huvaj,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat