Türk Modeli Egs 1993 yılında çoğunluğu KOBİ olan 99 Egeli tekstilcinin bir araya gelerek kurduğu EGS, 5 yaşında yeni bir şirket olmasına rağmen son iki yıldır
"Türkiye İhracaat Rekortmenliğini" elinde bulunduruyor. Ancak EGS'nin başarısı sadece Türkiye ile sınırlı değil. Vizyonunu 'dünya coğrafyasına yayılmış global bir marka ve şirket olmak' şeklinde belirleyen EGS, dünyaca ünlü eğitim kurumu Harvard Üniversitesi'nin de dikkatini çekmeyi başardı. Prof. Pankaj Ghemawat tarafından hakkında tez hazırlanan EGS, Harvard Üniversite'nde "Türk Modeli" adıyla, ders olarak okutuluyor.

Modern yönetim kültürünün mimarı olarak kabul edilen ve kitapları 27 dile çevrilen Peter Drucker, "Bir işletmede finans, eleman, ekipman ve hammadde gibi üretim faktörlerini değere dönüştüren asıl faktör o işletmedeki yöneticiler ve yönetim anlayışıdır" diyor. İşte; EGS' yi de kısa sürede başarıya ulaştıran ve "Profosyonel Patronluk" diye tanımlanan yönetim tarzı. Cumhuriyet döneminin iktisat tarihi niteliğini de taşıyan bu kitapta EGS'nin nasıl ortaya çıktığını, geliştiği ve profesyonel patronluk tarzının başarıdaki rolü ele alınıyor.
(Arka Kapak) Türk Modeli Egs, Elit Kültür Yayınları, 9789756862001, Şükrü Dolu
Stok Kodu
9789756862001
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat