Hayat Gülümsersen Gülümser Sana Kardelen ÇiçeğiKardelen Çiçeği

%22
Hayat Gülümsersen Gülümser Sana,Gözde Akkılıç
Henüz bir bebekken SHÇEK Yuvası'na bırakıldığında hastalığı bilinmiyordu. Celebral Palsy hastası olduğu, yeni ailesi onu evlat edindikten sonra ortaya çıktı. Çevrelerindeki insanların “Bu çocuğu geri verin“ diyerek yaptıkları baskıya rağmen ana babası onu bırakmadı. Doktorlara göre düzelmesi pek mümkün olmayan %90 engelli “Gözde Bebek“ şu anda %90 sağlıklı “Genç Kız Gözde“dir.
Bu kitap engelli bir genç kızın ailesiyle birlikte yıllarca verdiği yaşam mücadelesi sonucunda “bedensel“ ve “toplumsal“ engelleri aşmadaki başarısının hikayesidir. Gözde, şimdi hem üniversite öğrencisi hemde çalışıyor.
Sana ve ailene saygı duydum, Gödeciğim. Sizler “insanlık“ ve “azmin“ sonut örneklerisiniz. Ne mutlu sana ve ailene... Yaşama dört elle sarılarak öyle çok kişiye örnek oluyorsunuz ki... Sen hayatta başarılı olacağına ve pek çok kişiye ışık tutacağına yürekten inanıyorum.
- İpek Ongun
Bu kitabı okuduğunuzda, yalnızca unutulmaz bir hayat dersine, akıllara durgunluk veren delice bir sıkıntının nasıl ferahlamaya ve kazanca dönüştüğüne değil; ciddi bir yazma çabasına, güçlü bir kalemin ipuçlarına da tanık olacaksınız.
- İclal Aydın
Stok Kodu
9789756093238
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
208
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat