The Life of The Prophet Hz. Peygamberin Hayatı

%20
The Life of The Prophet Hz. Peygamberin Hayatı,Leila Azzam
Orijinal adıyla " The Life of The Prophet" olan bu kitap, özellikle İslam'ın nuruyla yeni aydınlanmış batı gençliğine Hz. Peygamberimiz (sav) in mutahhar hayatını tanıtmak üzere Mısırlı akademisyen Leila AZZAM ile Amerikalı akademisyen ve araştırmacı Aisha GOVERNOUR tarafından ortaklaşa kaleme alınmıştır.
Değişik akademik müesseselerde ders kitabı olarak okutulmasının yanısıra şimdiye dek on ayrı Avrupa diline çevirisinin yapılmış olması alanında ne derece başarılı olduğunun açık bir göstergesidir.
Kitap, U. Ü. İlahiyat Fakültesi Arapça Okutmanı Mehmet YILMAZ tarafından oldukça sade bir dille öykü üslubunda Arapçaya çevrilmiştir. Tercüme yapılırken Hz Peygamberimiz (sav )in "Kim bilerek benim adıma yalan söylerse Cehennemde yerini hazırlasın " hadisinden hareketle ilgili kaynaklardaki esas naslara bağlı kalınmaya oldukça özen gösterilmiştir. Bu yönüyle kitap, Arapçaya ilgi duyan, Arapça seviyesini geliştirmek isteyen ve az çok Arapça alt yapısı olup da Hz Peygamberin mutahhar hayatı hakkında bilgi edinmek isteyen okuyuculara hitap etmektedir.
Stok Kodu
9789944404303
Boyut
195-255
Sayfa Sayısı
125
Basım Yeri
Bursa
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Arapça
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat