Tarihteki En Şeytan Diktatörler Başından Sonuna Kadar Heyecanla Okuyacağınız Bir Eser...
Tarih Ve Siyaset Karışımı Bir Kitap, Ama Dikatatörlerin Yaptıkları
Amerikan Filmlerine Konu Olacak Vahşilikte!..
Bu Kitapla İnsanlığı Yönetenlere Karşı Bakış Açınız Değişecek!
Tarihin en eski dönemlerinden bu yana, hırs ve tutku insanoğlunun yazgısını yönlendiren en önemli faktörlerden ikisi olmuştur. Bazen tek bir insanın sonu olan bu duygular, bazen de büyük imparatorlukların çökmesine sebep olur. Çağlar boyu başarının ve yükselmenin itici gücü olan bu dürtüler soykırım, nefret ve bencillikle büyüyerek milyonlarca insanın ölümüne, milyonlarcasının da hayatlarının bir daha asla düzelmeyecek biçimde altüst olmasına neden olmuştur.
İnsan doğasının en hastalıklı boyutlara ulaştığı yıllar dünya tarihinin dönüm noktaları olurken, siyasi ideolojiler ve politika aracılığıyla büyüyen katliamlar, insan kitlelerinin yöneticilerinin elinden tahmin bile edemedikleri bir akıbete uğramalarıyla sonuçlanır. Ve diktatör kelimesi dünya literatüründeki yerini alır. Stalin in kurbanlarına işkence edilirken izlemekten zevk aldığını veya İdi Amin in vücudunu paramparça ettiği karısının cesedini akrabalarına teşhir ettiğini duysaydınız ne hissederdiniz?
On beş diktatör... Hepsi de birbirinden gaddar ve birbirinden cani. Peki nasıl oldu da bu insanlar yıllarca iktidarda kalarak dönemlerinin en çok konuşulan liderlerinden olmayı başardılar? Yaşadıkları dönemde insan hayatına biçilen değer ne kadar azdı ki dünya bu insanların yaptığı katliamlara seyirci kaldı? Bu despotlar ne gibi işkence taktikleri uyguladılar ki milyonlarca insan içinde büyüttüğü isyana rağmen yıllarca sustu ve sadece izledi? Yüreğiniz parçalanarak, içiniz öfkeyle dolarak okuyacağınız, okudukça siyasal ideolojilere ve çağımızın modern insanının bile ruhunun en ücra köşelerinde sakladığı vahşiliğe isyan edeceğiniz bir kitapla karşı karşıyasınız; işte tarihin en şeytan diktatörleri. Tarihteki En Şeytan Diktatörler, Emre Yayınları, Pınar Bulut, 9789758496815, Shelley Klein
Stok Kodu
9789758496815
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
248
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Çeviren
Pınar Bulut
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat