Memo ve Toto yeni duydukları bir kelime olan ´Yeniçeri´nin anlamını çözmek için mahallerindeki arkadaşlarına sorarlar. Doğrusu son derece geniş bir hayal gücüne sahip olan mahalle sakinlerinden ilginç cevaplar alırlar. Ama gerçek burunlarının dibindedir ve bunu ancak eve döndüklerinde anlarlar... Zümrüt Alp´in zevkle okunan hikayesini Engin Öztekin resimledi. Ortaya çocukların elinden düşüremeyeceği küçük bir kitap çıktı.


Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü´nden mezun olduktan sonra Columbia Üniversitesi´nde İslam Tarihi okuyan Zümrüt Alp, Enkidu Kitap´ın kurucularından olup bu vesileyle çocuk kitabı yazmaya başlamıştır. 3 yaşında bir kızı olan Alp´in ikinci kızı da yoldadır. Ancak kendisi erkek çocuklara yönelik hikayeler yazmaya kararlı görünmektedir.

Engin Öztekin, 1978 yılında Isparta´da doğdu. Orta ve Liseyi sorunlu bir şekilde bitirdikten sonra Güzel Sanatlar Fakültesini birincilikle kazandı ve dereceyle bitirdi. Genç yaşta reklam sektöründe çalışmaya başladı. Sanat Yönetmeni kimliğinin yanında, illüstrasyonları ve yarattığı karakterlerle adından söz ettirdi. Reklam ve tasarım sektöründe düzenlenen yarışmalarda birçok ödül kazandı. Bugün reklam sektöründe Sanat Yönetmeni
olarak çalışmanın yanı sıra , tasarımlar yapıyor, fotoğraf çekiyor, çiziyor.
Stok Kodu
9789944207027
Boyut
225-225
Sayfa Sayısı
19
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat