Piyano çalgısının 300 yıllık serüvenini müzikal, sosyal, teknik, ticari ve pedagojik açılardan irdeleyen kitap, bu çalgının merkezinde, klasik batı müziğinin tarihinden de kesitler sunmaktadır. Piyanoyla ilgilenen tüm müzisyen ve müzikseverlere, kapsamlı bir kaynak oluşturması amaçlanmıştır.

Günümüzden üç yüz yıl önce bir İtalyan, ifade özellikleri geniş yeni bir klavyeli çalgı yapma arayışındayken, icadının kendisinden sonra gelecek onlarca kuşağın müzikal yaşantısını derinden etkileyeceğinden habersizdi. Cristofori, sadece parmak hareketlerine yanıt vererek, dinamik farklılıklar yaratacak bir klavsen amaçlıyorken, takip eden on yıllar ve alınan yüzlerce patent sayesinde, 18. ve 19. yüzyılların tüm mekanik becerilerinin sergilendiği ve sosyal yaşamda önemli bir sembol olacak kapsamlı bir çalgı çıktı ortaya: PİYANO

Bu kitap, piyanonun gelişimini, müzikal, teknik, sosyal, pedagojik ve ticari açılardan incelerken, tüm müzikseverlere, klasik batı müziğinin gelişiminden canlı örnekler de sunmaktadır.
Stok Kodu
9789750183102
Sayfa Sayısı
453
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat