Bereketli Yaz, ormanlarla örtülü Güney Apalaşlar'da ve dağların eteğindeki ayakta kalmak için çırpınan ufak çırpınan ufak çiftliklerde yaşanan üç sevgi öyküsünü iç içe anlatıyor:
Uzun yıllardır insanlardan uzak; tek başına bir dağ kulübesinde yaşayan vahşi doğa biyoloğu Deanna Wolfe, birdenbire ortaya çıkarak mahremiyetini elinden alan ve hayatının dengesini alt üst eden Eddie Bondo yüzünden kişiliğini ve kimliğini sorgulamaya başlar.
Dağın eteğinden birkaç kilometre uzaklıktaki bir çiftlikte, şehirli, okumuş Lusa Maluf Landawski, kendini uyum sağlamakta zorlandığı yabancılar arasında yapayalnız bulunca, toprağına sahip çıkmak veya bırakıp gitmek arasında bir seçim yapmak zorunda bulur.
Yolun birkaç kilometre aşağısındaki, yan yana iki çiftlikte yaşayan ve kişilikleri birbirinin tam tersi olan iki yaşlı komşu -her biri toprağıyla kendi inandığı şekilde uğraşırken- tarım ilaçları, dünyanın her ikisini de zorlayıp şaşırtan karmaşıklığı ve Tanrı konularında tartışırlar.
Rutubetli bir yaz boyunca yeşil ve bereketli kırlarda, üretme içgüdüsü egemen olmaya başlayınca, bu insanlar birbirleriyle ve dünyaya paylaşmak zorunda oldukları bitki ve hayvanlarla iletişim kurarlar. Doğadan alınacak sayısız ders olduğunu, küçük çiftçiliğin koşullarını ve en önemli gerçeği; insanoğlunun yeryüzündeki yaşamın sadece bir parçası olduğunu keşfederler.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753313803
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
480
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-11
Çeviren
Meltem Erkmen,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat