Hayal kurmayın.
Çünkü tüm hayallerinizi kırmak için varız. Hayalleri kırmak için özel eğitimliyiz, deneyimliyiz, uzmanız.
Her yerdeyiz, her an iş üzerindeyiz. Durmaksızın, dinlenmeksizin, hayal kurmaya cüret eden kendini bilmezlerin peşindeyiz.
Bilinmeyenleri keşfedecek bir astronot olmak isteyen çocuğa, bizim ülkemizin uzaya çıkamadığını hatırlatıp ayakları yere basan hedefler seçmesini söyleyen bir ilkokul öğretmenini biz finanse ediyoruz. Veya tatil ve kaçamak planları yaptığınız sırada gelip de önünüze iş yığan yöneticilerinizi biz teşvik ediyoruz. Ya da huzurlu bir ilişki sürüp mutluluğu yakalamak istediğinizde kavgalar çıkarıp krizler yaşatan sevgililerinizi de biz kışkırtıyoruz. İki sevgili bir araya gelmek için umutsuzca planlar yaparken onları ayırıp, başkalarına yar eden ailelerin, geleneklerin, törelerin arkasında da biz varız.
Acil bir buluşmanıza yetişmeye çalıştığınızda önünüzdeki yolun trafik kazasıyla tıkanmasının veya hayalinizdeki evi bulup satın almak, yaşamınızı değiştirmek üzere adım atmışken ekonomik krizler çıkmasının, bütçenize borç üzerine borç eklenmesinin tesadüf olduğunu mu sanıyorsunuz? Her ölçekte hayal kırma kabiliyetine sahibiz.
Gerçekle yüzleşmeyi ve hayaller kurmadan kaderinizi, sizin için çizilen, planlanan hedefleri kabullenmeyi öğrenemediğiniz sürece peşindeyiz.
Issız bir sokakta düşüncelere dalmış, ıslık çalıp aval aval yürüdüğünüz sırada hemen arkanızdan ilerleyen bir gölge de olabiliriz, kimsenin bilemeyeceğini sandığınız, duyulmasın endişesi ile kendinizden bile sakladığınız en gizli planlarınızın, en mahrem hayallerinizin kopyalarını dosyalayan bezmiş memurlar da...
Hayal kurmayın, kırarız.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944820288
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
164
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat