Charles Frazier Kuzey Carolina dağlarında büyüdü. Halen eşi ve kızıyla, at yetiştirdikleri Raleigh'de yaşamaktadır. Amerika'da 1997 Ulusal Kitap Ödülü'nü alan Soğuk Dağ, yazarın ilk romanıdır.
Soğuk Dağ, Amerikan İç Savaşı sona erdiğinde, sevdiğine kavuşmak için yola çıkan bir askerin uzun yolculuğunu anlatıyor; nefis bir aşk öyküsü olmanın yanında, olağanüstü bir serüven romanı. Yaralı asker Inman, sevgili Ada'sına doğru yol alırken, Ada ise babasının çiftliğini yeniden diriltmeye çabalarken, her şeyin ne kadar değiştiğini görecek ve bambaşka bir dünyayla yüzleşmek zorunda kalacaktır.
Soğuk Dağ eleştirmenler tarafından Amerikan İç Savaşı'nı en iyi anlatan roman kabul edildi. Ancak verdiği evrensel mesaj, sınırları aşarak tüm insanların yüreğine ulaşıyor. Her yerdeki 'Soğuk Dağ'lar ve bekleyen sevgililer aynı. Savaş her yerde incitiyor, yıkıyor, dünyayı değiştiriyor.
“Charles Frazier'in Soğuk Dağ'ı, çok uzun bir zamandır okuduğum en etkileyici ve büyüleyici 'ilk roman.' Çok çekici bir öyküsü, büyük başarıyla işlenmiş bir konusu, son derece iyi geliştirilmiş karakterleri ve güzel peyzajlar çağrıştıran bir anlatımı var. Eski bir tarihte geçtiği halde, Silahlara Veda'nın yankılarını taşıyor ve tam anlamıyla çağdaş.“
Willie Morris
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789753311854
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
407
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1999-01
Çeviren
Neşe Olcaytu,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat