Hiçbir şeyden korkmadık dünyada, iş görüşmelerinden korktuğumuz kadar! Oysa mükemmel bir görüşme performansı sergilemek ve hak ettiğimiz o pozisyonları kapmak öyle kolay ki.
Emerson, “İnsanın yarısı kendisi, diğer yarısı kendini nasıl ifade ettiğidir“ demiş. İş ararken kendimizi iyi ifade edebilmemizin sırrı da görüşmelere çok iyi hazırlanmakta saklı.
Diyelim ki iş görüşmelerinde çok iyisiniz; peki, istediğiniz o pozisyon size uygun mu? İş aramaya başlamadan önce kendinize şu soruları sorun: “Benim yeteneklerim nelerdir?“, “Nasıl bir işte mutlu olurum?“ ve “Nasıl bir kariyer istiyorum?“.
Bu kitabın ilk bölümünde; kendinizi daha iyi tanımanızı ve size uygun kariyeri belirlemenizi sağlayacak bilgiler ve kapsamlı bir “Doğru İş Check-up'ı“ var. İkinci bölümde ise; doğru işi bulmanıza yardımcı olacak taktikler, görüşmelerde en çok sorulan sorular ve ayrıntılı yanıtları yer alıyor.
Yerinize iş görüşmesine gitmenin dışında, kimse size bundan daha büyük bir iyilik yapmaz, bizden söylemesi.
“Önce kendimizi tanıyalım, sonra beklentilerimizi tanımlayalım ve ancak bunları yaptıktan sonra iş başvurularında bulunalım“ ana fikrini bir süre işledikten sonra, iş görüşmelerinde adayların karşılaşabileceği soruları ve bu sorulara yanıt verirken dikkat edilmesi gereken noktaları, kategorize edilmiş biçimde inceleyen çok başarılı bir kitap.
Umut Seyhan-
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789753315647
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat