Mary Higgins Clark'ın heyecan yüklü yeni romanının konusu, vahşi bir cinayet çevresinde gelişiyor. Connecticut eyaletinin Greenwich kentinde, başarılı ve saygın bir genç doktor olan Gary Lasch, bir gün evindeki çalışma masasının başında ölü bulunur. Bronz bir heykelle başına vurularak öldürülmüştür. Cinayet haberi Greenwich'te yıldırım hızıyla yayılırken, bir başka haber de aynı hızla kulaktan kulağa dolaşır. Öldürülen doktorun genç ve güzel eşi Molly Carpenter Lasch, kocasının katili olarak tutuklanmıştır.
Molly, suçsuz olduğunu, cinayet gecesi olup biten hiçbir şeyi hatırlamadığını ileri sürdüğü halde, buna ne ailesi, ne arkadaşları, ne de kendi avukatı inanır. Bütün deliller Molly'nin aleyhindedir. Cinayetten mahkum edilmesinin kaçınılmaz olduğunu anlayan genç kadın suçu kabullenir ve beş yıl hüküm giyerek hapse girer.
Hapisten çıktıktan sonra, cinayeti çözmeye karar veren Molly, arkadaşı araştırmacı gazeteci Fran Simmons'ın yardımıyla karanlık noktaları aydınlatmak üzere, geçmişi sorgulamaya başlar. Ancak çok geçmeden iki arkadaş kendilerini entrika ve tehditlerle dolu karmaşık bir ağ içinde bulurlar. Ölenler çoğalmakta, Gary Lasch cinayetiyle ilgili cevap bekleyen yeni sorular ortaya çıkmaktadır.
Bir Gün Buluşacağız, okuyucusunu ilk satırdan itibaren soluk soluğa peşinden sürükleyen tipik bir Mary Higgins Clark romanı.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753312141
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
399
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-04
Çeviren
Mine Atafırat,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat