Beşikteki Flüt altı milyon adet basılmıştır.
Basın tarafından “Fareli Köyün Kavalcısı“ adı takılan çocuk hırsızı, kaçırdığı çocukların yatağına bir flüt bırakır. Bu arkasında bıraktığı tek izdir. Seattle Polis Teşkilatı'ndan Dedektif Lou Boldt'un elde ettiği tüm bulgular, evlat edinmek isteyenlere yasa dışı yollardan çocuk bulan bir şebekeyi işaret etmektedir. Boldt, adli tabip Matthews ile birlikte, şebekenin kurduğu zekice tezgahı bozmak için çalışmaya başlar. Ellerinde az sayıda tanık ve pek az ipucu vardır. Ayrıca Boldt ile Matthews olayı aydınlatmya çalışırken, bir yandan da federal polisle, kızgın politikacılar ve haber peşinde koşan gazetecilerle uğraşmak zorunda kalırlar. Araştırma derinleştikçe, doğrulara ulaşmakta zorlanırlar -kanıtlar hasır altı edilmekte, belgeler kaybolmakta ve tanıklar kaçırılmaktadır. Adaleti yanıltanlar kimlerdir?
Kahramanlarımız hem özel hayatlarındaki kendi iç çatışmalarıyla, hem de karşılarına çıkan engellerle mücadeleden yüz akıyla çıkarlar. Kitapta, suç işleyenin yanında suça karşı çıkan da mercek altına yatırılmakta, aradaki ince çizgiye dikkat çekilmektedir.
Beşikteki Flüt'ün kahramaları ve ana öykü çevresindeki gelişen yan öyküler, yaşamdan sahneler ortaya koyuyor. Öte yandan, ayrıntıları özenle işlenmiş olan soruşturma da okurun ilgi ve heyecanını canlı tutuyor. Beşikteki Flüt'te mantıkla duygusallığı tam dozunda kullanarak zengin bir karışım elde eden Ridley Pearson, Clive Cussler'ın “müthiş bir yazar“ tanımlamasını hak ediyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789753312097
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
468
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-03
Çeviren
Nurdan Reisoğlu,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat