Rock -gitar ve Teori- "Parmak tekniği için kombinasyonu devamlı çalışmanızı öneririm. Unutmayın ki işleyen demir ışıldar. Tırnaklarınızı kısa kesin. Her iki el ve kol kasları (Tremolo dışında) yumuşak olmalıdır. Rahat hareket için bilek ve parmaklarınızdaki saat, yüzük ve benzeri takıları çıkarın. İnce penayı lead gitar, medium penayı ritm gitar çalarken kullanın. Çalan elle penayı çok sıkmadan baş ve işaret parmaklarıyla tutarken diğer üç parmak açık ve bitişik durumda olup el gitar gövdesine paralel olmalıdır. Basan el parmaklarının birbirinden güç almaması için bitişik olması gerekir. Bir notayı çalarken diğer üç parmak perdelere temas etmemelidir. Perdelere parmak uçlarıyla tam ortasından basın. Basan el ve ön kol aynı düzlemde bulunarak gövdeden destek almamalıdır. Gitar askısını buna göre ayarlayın..."
(Ahmet Seyfi Erkan)

Teori, ideal rock şarkılarının oluşturulması için vazgeçilmez koşul. Diğer bir koşul ise kendine özgü müzikal kişilik.

Bu kitapta teori ve pratiğin bileşimi olan başlangıç bilgileri, temel bilgiler, pozisyon etüdleri, diziler, vokal tekniği, form bilgisi, armoni bilgisi, doğaçlama vb. özenli bir çalışmayla hazırlandı.

Rock Gitar'ı öğrenmek, çalmak ve beste yapmak, hatta bir virtüöz olmak için geriye kalan tek şey gitarı elinize almak ve çalmak.
(Arka Kapak) Rock -gitar ve Teori-, Era Yayıncılık, 9789757882893, Ahmet Seyfi Erkan
Stok Kodu
9789757882893
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat