Baykuşlar Vadisi Baykuşlar Vadisi, edebi bir kitap değil. Bir üslup denemesi, sıradan bir roman veya düşsel bir masal da değil.
Onu bilimsel anlamda; Mafios Toplum Yapısı zemininde belirginleşen, mafialaşmanın teorik kalıpları çerçevesinde gelişen, sosyal bakımdan ete kemiğe bürünen ve karmaşık ilişkiler ağı içinde yaşama dönüşen bir öykü olarak tanımlamak mümkün.
Adı Fakılu... Ölümcül bir sessizlik örtüsü altında en çirkin, acımasız ve ikiyüzlü ilişkileri yerel ahlak çerçevesinde doğallaştıran insanların yaşadığı bir Anadolu kasabası.
En masum duygusallıkların, üzerindeki "yasallık örtüsünü" kımıldatmaksızın müthiş bir kreşendo ile ölümün her çeşidine dönüşmesi... Durağan görünümlü ve tekdüze bir yaşam biçiminin gizeminde, her türlü yasadışlığı meşrulaştırarak kabul ettiren insanların dar çevresinde cereyan eden inanılmaz olaylar dizisi. Toprak mafyasından kent mafyasına geçişin ince sınırında belirginleşen acımasızca hesaplaşma... Baykuşlar Vadisi, (fakilu), Erciyaş Yayınları, 9799758029029, Murat Çulcu
Stok Kodu
9799758029029
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
344
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1997-2
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat