Nurhan ÖLÇER; binlerce öğrenciyi eğitmiş, onları hayatın çetrefil yollarına sağlam bir yol haritasıyla gönül rahatlığıyla salıvermiş, onların kendileri için, ülkeleri için, ailelileri için güzel şeyler yapacaklarına dair inancını kaybetmemiş, bunun ötesinde öğrencilerine verdiği tahsil/terbiye ile yetinmeyerek deneyimlerini, çocukları kadar sevdiği öğrencileriyle beraber olduğu dönemlerdeki bilgi birikimlerini satırlara dökmüş, onları, nice vatan evladının da istifade edebilmesi için kitaplaştırmış, yetmemiş kitaplarının ebeveynlere, gençlere ulaşması için gayret göstermiş ve hala o heyecanla, dinamizmle gayret gösteren/adeta çırpınan, eli öpülesi bir Emekli Öğretmenimizdir.

Bu defa kalemini SEVGİ ye bağışlamış NURHAN ÖLÇER... Ne de güzel bir bağış olmuş! O, Sevginin paylaşımı için göz nuru dökmüş. Sevginin gücünü GENÇLERLE paylaşmak erdemini göstermiş. Okudukça damakta çok gizemli bir tad ve hiç silinmeyen bir iz bırakan hikayeleriyle, insanı sıkmayan tatlı bir üslupla GENÇLERİMİZLE bir eğitimci, bir anne olarak dertleştiği, onların yaşamları üzerine titrediği bir eser meydana getirmiş. Adını da; SEVGİ EN GÜZEL HEDİYE koymuş.

Kitabı eline alanın bitirmeden bırakamayacağı, okuduktan sonra da gönlünde doyumsuz bir ferahlığın boy göstereceği, kişinin kendini İREM bağlarında bir çiçekten diğer çiçeğe koşuşturduğu bir atmosferde göreceği bir eser ortaya koymuş.

Ve galiba GENÇLERE ilk hediyeyi, SEVGİ hediyesini hikayelerini bir buket yaparak o sunuvermiş.

Nurhan ÖLÇER için yirmi dört saatini çok sevdiği, kendilerine kötü bir şeyler olabilir diye üzerlerine titrediği ülkemiz gençliğine hasrettiğini, adadığını söylemek hakça bir davranış, yiğidin hakkını teslim! olur. Zaten onu tanıma onuruna erişenler, onun bu adeta insanüstü gayret, umut ve endişelerinden nasıl etkilendiklerini Nurhan hanımı tanımayanlara, eşe/dosta gıpta ile anlatmaktadırlar.. İzmirde şehir efsanesi gibi anlatılan Nurhan hocanın ruhunun izlerine mutlak surette sizler de karşılaşır ve onun heyecanını bir şekilde paylaşmak durumunda kalırsınız.

Nurhan ÖLÇER, hayatının bir parçası haline gelmiş olan gençlere eserini şöyle takdim eder ve adeta bu eserin doğumunu, amacını özetler: Bu eser sizlere yaşamın değişmeyen gerçeklerini hatırlatacak, dünyadaki varlığımızın gaye ve maksatlarını anlatacaktır. Öğrenmek, okumak, düşünmek, çalışmak, başarmak, zamanı iyi değerlendirmek, hayata tutunmak, güzel alışkanlıklar edinmek, iyi arkadaşlıklar kurmak, yüksek hedefler için yaşamak, kendisinin ve birlikte yaşadığı insanların mutluluğu için çalışmak, yüreğini sevgi, saygı ve şefkatle doldurmak insanın vazgeçilmez ilkeleridir. İşte elinizdeki bu kitap pusulanız olacak, sizlere yaşamın her türlü olumsuzluklarını aşmak, yüreklendirmek ve başarıya ulaştırmak için ışık tutacaktır. Canınız mı sıkıldı? Yaşamaktan mı bıktınız? Sizi üzenler mi oldu? Öyle ise gecikmeyin. Bu kitabın sayfalarına dalın. Göreceksiniz ki hayat içindeki dikenlere rağmen güzel bir güldür. Yaşanmaya değer. Unutmayalım ki gül dikensiz olmaz.
Stok Kodu
9789756335635
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat