Işığın Öğrettikleri 1 Ölüme-Yakın Deneyimlerin Öğrettikleri: Mutluluğa ve İnanca Giden Bilimsel YolÖlüme-yakın Deneyimlerin Öğrettikleri: Mutluluğa ve İnanca Giden Bilimsel Yol

%25
Işığın Öğrettikleri 1,Kenneth Ring

Liste Fiyatı : 16,00 TL
İndirimli Fiyat : 12,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 12 puan kazanacaksınız)
   12

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Ölümden sonraki Yaşamın Bilimsel Kanıtları
“Ölüme yakın deneyim“
(ÖYD) olgusu, ruhu temelinden sarsan derin bir aydınlanmayı beraberinde getirdiği gibi, yapılan araştırmalara göre, bu deneyimi yaşayan kimselerin hayatlarını kökünden değiştirmek gibi bir güce de sahiptir.
“Deneyimini yaşadığında dokuz yaşında olan Nina, kalbi durduğu sırada bir apandisit ameliyatı geçiriyordu. Cerrahlar anında yaşama döndürme çalışmalarına başladılar fakat görünüşe göre Nina bu arada bedeninden dışarı çıkmış ve artık kanıksadığımız gibi, yukarıdan bir yerden, aşağıda olup bitenleri izlemeye koyulmuştu. Moody'nin kitabında, Nina'nın aktardıkları şöyle:
Kalbimin durduğunu söylediklerini duydum fakat ben yukarıdaydım ve onları izliyordum. Oradan her şeyi görebiliyordum. Tavana yakın bir yerde süzülüyordum ve bu yüzden bedenimi gördüğümde, bana ait olduğunu ilk önce anlayamadım. Sonra anladım çünkü bedenimi tanıdım. Koridora çıktım ve annemi ağlarken gördüm. Ona neden ağladığını sordum fakat beni duyamıyordu. Doktorlar öldüğümü düşünüyorlardı.
Sonra güzel bir kadın geldi ve bana yardım etti, çünkü çok korkmuş olduğumu biliyordu. Birlikte bir tünelden geçip cennete gittik. Orada çok güzel çiçekler var. Tanrı ve İsa ile birlikteydim. Bana annemin yanına geri dönmem gerektiğini çünkü onun çok üzgün olduğunu söylediler. Hayatımı sonuna dek yaşamam gerektiğini anlattılar. Ben de geri döndüm ve uyandım.
İçinden geçtiğim tünel uzun ve çok karanlıktı. Tünelden oldukça hızlı bir şekilde geçtim. En sonunda ışık vardı. Işığı gördüğümde çok mutlu oldum... Çok parlaktı (4).
“Ölüme-yakın deneyimler olgusu üzerine şimdiye dek yazılmış en iyi kitap olduğu söylenebilir.“
Michael Grosso, Ph.D., Yazar
“Işığın Öğrettikleri, bir gün hepimizin karşısına çıkacak olan o son kapıyı açıyor. Zekice kurgulanmış, sağlam ve net bir üslupla bizleri psiko-biyoloji alanının belki de en önemli keşfinin eşiğine - ölümden sonra gerçekte neler olacağına - götürüyor.“
Fred Alan Wolf, Ph.D., Ulusal Kitap Ödülü Sahibi Yazar
“Işığın Öğrettikleri, Ölüme-Yakın Deneyimler üzerine şimdiye dek okuduğum en iyi ve en eksiksiz kitap. İnanıyorum ki okuduklarınız ölüm korkunuzu yenmenize yardımcı olacaktır.“
Seymour Boorstein,California Üniversitesi, M.D., Klinik Psikiyatri Doçenti, Yazar
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9789944338264
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Canan Ardıç,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat