İnsanın Aslıve Ruhların Yıldızlarla İlişkileri

%15
İnsanın Aslı,Aziz Nesefi
İnsanın Aslı Son yıllarda bazı Avrupalı yazarların Türkçeye çevrilen kitaplarıyla sanki Tanrı kitabı yalnız «Tevrat» varmış gibi, diğer kitapların bilhassa «Kur'-an-ı Kerim »in gerçekleri insanlara nasıl bildirdiğini bilmezlikten gelerek bizlerin Tanrıya olan inançlarımız hakkındaki düşüncelerimiz karıştırılmak ve başka yönlere saptırılmak istenmektedir, işte bu sebeple biz bu eserle gerçekçi bir zatın işin asimi Kuranın ayetleri ve Hazreti Muhammed'in hadisleriyle nasıl açıkladığını göstermiş oluyoruz. Ayrıca eserin sonuna kısaca kişisel olarak «İnsan üzerine düşünceler »imizi ve «Molekül dünyasını inceleme» adlı bir konfe¬ransımızı da ekledik.
Eserin yazarı «Aziz Nesefî» tasavvuf bilginleri arasında Muhakkikler imamı, yani gerçekleri hakkıyla bilen ve açıklayan bir zat olarak tanınmaktadır. Kendisinin önemli yapıtlarından biri olan bu «İNSANIN ASLI ve RUHLARIN YILDIZLARLA İLİŞKİSİ» adıyla sunduğumuz eserinin aslındaki. Adı «Maksad-ı Aksa ve Vahdeti Vücud»dur. Maksad-ı Aksa en yüce maksad, yani amaçtır, Vahdet-i Vücud da Tanrının Vücud Birliğidir.
Kanaatimizce insan aslını bu kitapta bulacaktır. Ruhların kâinatta bugün sayıları 200 Milyarı aşan yıldızlarla ilişkisi yine bu kitapta görülecektir. Verilen testde bir insan durumunu hangi mertebede olduğunu anlayacak ve davranışlarını yeniden düzenleyerek huzura kavuşacaktır.
Sizleri sayın yazarla baş başa bırakarak aradan çekiliyoruz. Onu rahmetle anıyor, bilgisi önünde saygı duyuyor ve esere Tanrının adıyla başlıyoruz.
Mahmut sadettin Bilginer İnsanın Aslı, ve Ruhların Yıldızlarla İlişkileri, Aziz Nesefi, M Saadettin Bilginer, 3000307100079, Esma Yayınları
Stok Kodu
3000307100079
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat