Resulullah'ın Dilinden40 Hadis ve Açıklaması

%15
40 Hadis ve Açıklaması,İmam Nevevi
40 Hadis ve Açıklaması Elhamdülillâhirabbilâlemin, Vessalâtü vesselâmü ala seyyidina Muhammedin Hâtemil Enbiyâi velmürselin ve ala âlihi vesahbihî ecmaîn.
Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah'a... Salât ve selâm Peygamberlerin sonuncusu olan Efendimiz Muhammed (s.a.v.)'e ve O'nun aile efradı ile bütün ashabına... Ve bütün O'na tâbi olanlara olsun.
Göklerde, yerde, her ikisinin arasında ve toprağın altında bulunanların hepsi Allah'ındır. Ne kadar kapalı olursa olsun, Allah'tan hiçbir şey gizli kalmaz. Sözü açık da söylesen, gizli de söylesen muhakkak ki O gizliyi de, aşikârı da iyi bilendir.
Mahlukatm (yaratılmışların) en şereflisi olan insanoğlunun Allah'a halis kul olması için, O'nun emirlerini yerine getirmesi ve yasaklarından kaçınması gerekir.
İnsana düşen görev; dünya hayatının tanzimi için gönderilmiş olan hidayet rehberi ve kurtuluş reçetesi Kur'an'a uymak ve Yüce Önder Sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v.)in sünneti seniyyesine sımsıkı yapışarak yaşamaktır. Kur'an ve sünnet kıyamete kadar insanlığın yolunu aydınlatmaya devam edeceklerdir. Ve kıyamete kadar da bütün insanlığın hayatını tanzim edecek tek İlahî nizam Kur'an-ı Kerim'dir, Peygamberimizin sünnetidir.
Bütün Müslümanlar hayatları boyunca hareket ve davranışlarını Kur'an ve Sünnet'e göre düzenlemekle yükümlüdürler. Nitekim ihlâsla inanan bir mümin inandım ve teslim oldum dediği zaman, «Ya Rab! Sen'den başka ilâh (kanun koyucu) yoktur. Bütün hayatı, kâinatı Sen tanzim edersin. Sevgili Resulün Muhammed (s.a.v.) Sen'in elçin ve bütün insanlığın önderidir.» demiş olmaktadır. Resulullah'ın Dilinden, 40 Hadis ve Açıklaması, Esma Yayınları, 3000307100259, İmam Nevevi, Mustafa Varlı
Stok Kodu
3000307100259
Boyut
105-165
Sayfa Sayısı
184
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat