40 Sual 40 Cevap (Cep Boy)Hz. Resullullah'ın Nurlu Sözleri ve Kıymetli Öğütleri

%15
40 Sual 40 Cevap (Cep Boy),Mustafa Varlı
40 Sual 40 Cevap (Cep Boy) Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdü Lillahi Rabbil âlemin. Vessalâtü vesselâmü alâ Seyyidina Muhammedin Hâtemil-Enbiyâi ve Mürselin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmain.
Hamd, Âlemlerin rabbi olan Allah'a, salât ve selâm Peygamberlerin sonuncusu olan Efendimiz Muhammed (S.A.V.)'e ve Onun aile efradı ile bütün ashabına ve bütün ona tabi olanlara olsun.
Göklerde, yerde ve her ikisinin arasında, toprağın altında bulunanların hepsi Allah'ındır. Ne kadar kapalı olursa olsun Allah'tan hiç bir şey gizli kalmaz.
Sözü açık da söylesen, gizli de söylesen muhakkak ki o gizliyi de aşikârı da iyi bilendir.
Mahlûkatın (yaratılmışların) en şereflisi olan insanoğlunun Allah'a halis kul olması, O'nun emirlerini yerine getirmesi ve yasaklarından kaçınmasıyla olur.
Emmâ ba'dü; bu kitabın musannifi Mevlâna Firakı tayyebellahu serâhü ve ca'ale'l cennete me'vâhu, nâkilân-ı ahbârdan rivayet eyler ki: Seyidul Mürselîn ve Hâtemün Nebiyyîn Muhammed Mustafa sallallahü aleyhi ve sellem Hz. Hatice radıyallahü anhâ'yı dine davet etti. Hazret-i Hatice daveti kabul edip imana geldi. Ondan sonra Hazret-i Ebu Bekir'i davet etti, ondan sonra Hz. Ali'yi davet etti. Onlar da imana geldiler. Ondan sonra şair halkı dine davet etti. Şu kimseler ki, Hak Teâlâ'nın hidayetli kulları idi, kabul edip imana geldiler.
Daha sonra Hz. Ömer radıyallahü arth imana geldi. Hazret-i Resulü ashabıyla rıd-vânullâhi aleyhim ecmaîn alıp Harem'e götürdü. Bilâl'e aşikâre ezan okutup namaz kıldılar. Din-i İslâm'ı aşikâre kıldılar. Âlem halkı İslâm dinine râğıb ve tâlib olup imana gelmeye başladılar. Kâfirler ve müşrikler günden güne mağlup ve makhur olcular. Savaşa dahi çareleri kalmadı.
Neticede Medine ve Yemen Yahudilerinin âlimleri toplanıp Abdullah b. Selâm'ın yanma gelip dediler ki: 40 Sual 40 Cevap (Cep Boy), Hz. Resullullah'ın Nurlu Sözleri ve Kıymetli Öğütleri, Esma Yayınları, 3000307101029, Mustafa Varlı
Stok Kodu
3000307101029
Boyut
95-135
Sayfa Sayısı
245
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat