Kaynaklarla Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v)'inMucizeleri, Vasıfları, Hususiyetleri

%15
Kaynaklarla Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v)'in,Mustafa Varlı
Kaynaklarla Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v)'in Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
Bilindiği gibi, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in mübarek hayatı ve örnek ahlâkı olduğu kadar: O'nun şekil ve suretini, vücud azaları arasındaki güzel uyumu, kendine mahsus pek çok hususiyetleri, hele Mucizelerini bilmek; her müslümanın en büyük arzusudur. İşte bu arzu istikametinde bu kitabı kaleme aldım.
Kitapta önce; yaratılmışların en sevimlisi en sevimlisi olan Peygamberimiz (s.a.v.)'in mübarek yüzlerindeki güzelliği, diğer vücud azalan arasındaki güzel uyumluğu anlatmaya çalıştım.
Sonra; hiçbir Peygambere ve mahlûka verilmediği gelen çeşitli Harikuladeleri ve MUCİZELERİNİ teker teker anlatıp izah ettim.
Sonunda da, fazilet dolu üstün ahlâkını özetledim ve bununla kitaba son verdim.
Kitabın hacmi küçüktür. Ancak konu ve muhteviyat itibariyle çok geniş bir araştırma mahsulüdür. Hazırlanırken başta; "Kütüb-i Sitte", yani en sahih ve muteber 6 Hadis-kitapları olan Buhârî, Müslim, Tirmizi, Ebû Davud, Nesâî ve ibn i Mace olmak üzere; Şemail ve Siyerle ilgili tüm Arapça kitapları da gözden geçirilmiştir.
Gaye Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i her yönüyle tanıtılması; bu sayede yaşayış ve ahlâklarından ders alınması, O'na olan imanın daha da kuvvetlendirilmesi ve Allah katında ne derece büyük bir insan olduğunun ortaya konulmasıdır.
Evet, araştırmak ve yazmak bize, okumak ve öğrenmek de müs-lüman kardeşlerimize düşmektedir. Hepimize muvaffakiyet ve inayet Yüce ALLAH tandır...
841988
. Fahremez SERCAN
Çarşı Camii İmam-Hatibi
SİİRT Kaynaklarla Peygamberimiz Hazreti Muhammed savin, Mucizeleri, Vasıfları, Hususiyetleri, Mustafa Varlı, 3000307100309, Esma Yayınları
Stok Kodu
3000307100309
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
250
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat