Şafiî İlmihali ve Namaz Mütercimin Önsözü
Sevgili kardeşlerim memleketimizde helede güney illerimizde Şafiî mezhebinde bulunan cemaatin oldukça büyük bir yekûn teşkil ettiği sizce de malûmdur.
Hak olan dört mezhepten Hanefi mezhebine göre birçok akaid ve amel'e dair eserler telif edilmiş ise de halk arasında bulunup ilme aşina olmıyan fakat din-i mübin-i celilin emrettiği şekilde taat ve ibadetlerini ifa eden Şafiî mezhebinde bulunan halka, diğer İslâm cemaati gibi, yalnız ibadet hususunda bilinmesi lüzumlu ce zarurî olan mesail-i mühimme haklarında Arapça olarak yazılmış, bu kitabın Türkçeye tercümesini yapabilmekle dindaşlarıma ve kıymetli okurlarıma az da olsa faydalı bir hizmet edebildiğimi umuyorum inşallah.
Bugün piyasada münevver zümrenin istifade edebilecekleri esaslı ve amelî birçok kıymetli eserler mevcuttur. Gayemi yukarıda arz ettiğim veçhile âlim olmıyan İslâm ve Şafiî din kardeşlerimin bazı mühim meseleler hakkında müracaat edecekleri basit ve anlayışlı bu risaleden lüzumlu malûmat edineceklerine kaniyim. Bu tahminlerimde yanılmadıysam kendimi bahtiyar addedeceğim. Ehli sünnet itikat dini öğrenmek her Müslümana farzdır, lâzımdır. Bunu iyi öğrenmek, doğru bir iman edinmek için din kardeşlerime (küçük bir ilmihal) ve Namaz hocası risalesini tavsiye ederim. Şafi
Stok Kodu
3000307100889
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Şafi    kitap    kitap al    kitap satış   
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat