Kitabi-Sihri Batıl (Batılname)Büyü ve Her Türlü Sihre Çözüm

%16
Kitabi-Sihri Batıl (Batılname),Şefik Bin Yakup El İskilifi
Bizleri yoktan var eyleyen Cenabı vacibil vücut haz­retlerinin bahşetmiş olduğu bu dolu ömür ile bu eksik­liği de tamamlamış bulunmaktayız.
Okurlarıma âcizane olarak tavsiyem şudur ki bizleri yoktan var eden güzel Mevlamız bizlere nice nimetler vermiştir ki bizler bu nimetin şükründen aciziz.
Cenabı Mevlanın inşa etmiş olduğu güzel bedenimizi içten ve dıştan gelen her türlü büyü ve sihirden kor­umak için güzel bir lisan ile tatlı Mevtamızı o güzel isimleri ile onu zikredelim.
Sevgili okurlarım; sadece başımız darda kalınca hatırlamayalım. Nice Allah dostlarından öğütler aldım ki ve nice hak erenlerinin kaleminden okuyup anladım ki onu çokça çokça yâd etmekte olur. Bu yola baş koy­anların ilmiyle amil olup önce kendisi irşad olmalıdır.
Bu ilme gönül verip, kendisini çeşitli kitaplardan an­layıp yararlanmak üzere, büyük bir sıkıntı ve külfetle savaş halinde çaba gösterip, bir şeyler elde edemeden beyinsel ve maddesel düşüncelerin fayda vermediğini anladığında iflas etmiş bir tacir gibi kendisini hesaba çekerek, bu müflisliğin nasıl giderebileceğini bu defa­da günümüz ortamında çoğala gelen medyum veya yarım yamalak kisve sahiplerinin deneylerine bir müddet kendisi bir kez de onun avare edip yol alamayan düşüncelerine kendisini adapte edip böylece belirli bir zaman dilimini heba edip, yine önceki ifademizde bir müflis gibi kendisini bir çaresiz bulup tekrar çareler aramaya devam eder. İşte bu gibi insanlara yegâne tav­siyem, kendilerini canı gönülden bu gibi işlerin netice­sini başarılı olarak elde etmenin yolu Hak ile olmadan geçer. Bu insanlara âcizane tavsiye ederim ki, kendile­rini önce her sözün ve her işin bir külfeti vardır. Rah­mani bir yoldan bu ilmi öğrenmenin ana temeli sabır, teslimiyet, hakkaniyet ile en latif şekilde kendisi sevgi ile Rabbisine en güzel şekilde tarifi mümkün olmayacak bir övgü ile tenzih etmek kitabımızın içerisinde bulu­nan ismi azamı ve bütün azameti sırları ile ilgili bir sınıflandırma cetveli hazırlanmış bulunmakta. Yapa­cağımız bir konu ile ilgili bölümleri kendi ihtiyacınıza uygun olan bir sıralama cetveli düzenleyerek işinizin mevzuatına uygun bir şeyi hazırlamış olursunuz.
Burada sizlere bu kitabı hazırlarken bilerek veya bilmeyerek hataya yönelik bir aksaklık olduğu kanısına vardığımızda, Yüce Rabbimizden ve siz. Saygı değer okurlarımdan bizleri bağışlayarak hoş görünüze sığı­nır. Cenab-ı Allah bizleri, nefsimizin isteği gibi değil de kendisinin istediği ve sevgili habibimin gösterdiği gibi, kendisine de kulluk eden ve bu sayede rızasını kazanıp cennet ve cemaliyle şereflendirdiği kullarından eylesin. Âmin bihürmeti seyyidi'l-mürselin. Yelhamdü lillahi Rabbil-âlemin.
Stok Kodu
9799756354062
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
344
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Mustafa Varlı
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat