900 sayfa tutarındaki Eski Ahit'te annesi dul bir kadın olarak tanıtılan sadece iki kişi var; birisi Yarovam, öteki Hiram.
Yarovam ve Hiram'ın önderliğindeki Masonların yaptığı ihtilal neticesinde iktidardan düşürülen Hazreti Süleyman ücret karşılığı balıkçıların balıklarını taşıyordu.
Babil, Asur, Fenike, Keldaniler yok olurken, nasıl oldu da sadece Babil'e sürülen iki Yahudi kabilesi günümüze kadar kültürünü ve varlığını koruyarak gelebildi?
Kabalistlere göre Hazreti Musa Mısır Hiyeroglif diliyle üç kat sır perdesi altında yazdı, bu Tevrat'ı Kabalistler adı verilen 70 kişilik bir gruba verdi.
İki ayrı Kabala mevcuttur ve bunların tarihi Hazreti Âdem'in soyuna kadar uzanmaktadır. Hazreti İdris'in neslinden devredilen Kutsal Kabala ve Kabil'in soyundan gelme Şeytan'ın Kabalası.
Hazreti Muhammed'le vahiy yoluyla mücadele edemeyen Yahudiler Cebrail'e düşman oldular ve vahiy olgusunu tamamen reddettiler.
Kabalistler arasında iki meyil vardır: biri tamamen doktrin ve teorik koluna, diğeri de pratik ve mucizevî harikalar işine koyulmuştur. Pisagor'a göre, üstün varlıklar bazı hayvan türlerinin yapı taşlarını değiştirerek maymun türünü insan haline getirmişlerdir.
Aleviliğin kurucusu Şeyh Safiyüddün, İlhanlıların Yahudi Veziri Reşideddin ve oğlu Erdebil Valisi Mir Ahmed'den büyük destek aldı. Reşideddin, Şeyh Safiyüddin'in müridiydi.
Alevilerin tavşan eti yememesinin İslamiyet'le alakası yoktur. Tavşan eti Tevrat'ın (Levililer 11/6) ve (Yasanın Tekrarı 14-7) bölümlerinde yasaklanmıştır.
Oğuzname zannederek yıllardır Tevrat okuduk. Oğuzname'nin İslami versiyonu olarak bilinen kitap, Tevrat'ın yaratılış bölümü ile başlamaktadır.
Evet! Kabala Hala İntikam Almaya Devam Ediyor.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789757574972
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
528
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat