Padişahlar da Ağlar Kanuni

%20
Kanuni Padişahlar da Ağlar,Erdem Sabih Anılan

Liste Fiyatı : 21,00 TL
İndirimli Fiyat : 16,80 TL
(Bu ürünü aldığınızda 16 puan kazanacaksınız)
   16

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
“... Bizde tarih genellikle iki özellikten mahrum kalmıştır. Bunlardan biri, olayların hep 'yönetenler' açısından anlatılmasıdır. Padişah önemlidir ve akıp giden zaman onun bulunduğu kattan hikâye edilir. Tebaanın ise esamesi okunmaz. Hikâye edilen dönemin yığınlarının yaşamları yok sayılır.
İkincisi, tarihi yarattıkları iddia olunan “yönetenler“ insani zaaflarıyla değil, onlara atfedilen olağanüstü özellikleriyle gündeme gelir, tarihin konusu olanlar kutsanır.
Batıda edebiyatçıların tarihin bir anına ya da bir kahramanına projektör yakmalarının altına resmi tarihin şekilsel şartlarını kazıyarak, insani özellikleri ortaya çıkarma çabası yatar.; tarih ulaşılmaz bir masal olmaktan çıkar; insanların yaptığı ortak bir geçmişe dönüşür.
Erdem Anılan, işlek bir anlatım ve özenli dikkatiyle tarihimizin en renkli ve en fırtınalı kimliklerinden biri olan Kanuni Sultan Süleyman'ın yaşamını romansal anlatımlı bir biyografi olarak sizlere sunuyor: Tarihe yaklaşımımızdaki bir eksiği gidermeye yöneliyor...
Bu bizde fazla geleneği olmayan yoğun çaba, okurun da hoşuna gidecektir.“
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756391037
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
380
Basım Yeri
Eskişehir
Basım Tarihi
2010-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat