Dünyanın Bütün Sokakları İsyanda

%25
Dünyanın Bütün Sokakları İsyanda,Osman Akınhay

Liste Fiyatı : 15,00 TL
İndirimli Fiyat : 11,25 TL
(Bu ürünü aldığınızda 11 puan kazanacaksınız)
   11

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Batı'da ve Doğu'da hemen hemen bütün ülkelere yayılan savaş- karşıtlığı dalgası, gerçekten 'dünyanın kitleleri'ni yeniden politika sahnesine çıkaran bir isyanı mı temsil ediyor, yoksa bu savaş-karşıtı dalganın soluğu erken mi kesilecek? ABD'nin Ortadoğu'ya 'işgalci güç' olarak gelmesiyle bir Arap İntifadası ya da rönesansı yaşanacak mı? Kuzey Irak Kürtlerinin Amerikan müdahalesinden medet ummaları nasıl sonuçlara yol açacak?
Geçtiğimiz aylarda Everest Yayınları çıkan Çeçenistan Yok Sayılan Ülke adlı derlemeye imza atan ikili Osman Akınhay ve Özcan Özen Dünyanın Bütün Sokaklarında İsyan derlemesinde küresel savaş-karşıtı hareketin izlediği grafiğe dikkat çekiyor. Savaş-karşıtlığı eksenine oturan barış mücadelesinin önümüzdeki dönemde nasıl dönüşümler geçirebileceği konusunda spekülatif fikirler ortaya atılmasını beslemek, bu dalganın sınıf mücadelesiyle nasıl ilişkilendirilebileceğini ve hareketin kendi bünyesinde barındırdığı anti-kapitalist tepkilerin nasıl ön plana çıkarılabileceğini araştırmak amacıyla yola çıkılan derlemeye söyleşi ve makaleleriyle katkıda bulunanlar; Şükrü Argın, Ahmet İnsel, Hasan Bülent Kahraman, Nuray Mert, Ömer Madra, E.Fuat Keyman, Tanıl Bora, Hüsnü Mahalli, Ertekin Akpınar, Ece Temelkuran, Mehmet Uğur, Adil Baktıaya, Özcan Yurdalan, Ergun Aydınoğlu, Doğan Tarkan, Ertan Keskinsoy - Melda Keskin, Ali Çağrı Mutlu, Deniz Uğur.
Yaşlı gezegenin uzun zamandır sessiz kalan sokaklarında ABD'nin Irak saldırısı bahanesiyle alevlenen hareketin doğasını ve geleceğini merak edenlere...
(Basın Duyurusundan Alıntı)

Stok Kodu
9789752890725
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
368
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat