Yatak Odasında Terör Marquis de Sade

%25
Yatak Odasında Terör,Serge Bramly

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 7,50 TL
(Bu ürünü aldığınızda 7 puan kazanacaksınız)
   7

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Dikkat et, ey okur! Bu kitap, sıradan bir Sade romanı değildir. Sen okurken o şöyle seslenecektir, kulak ver: Asla yasaklamayacaksın! Marquis de Sade'ın hayatı seni şaşırtacak, hatta ürkütecek; ondan nefret edecek, onu iğrenç bulacaksın.
Onun savunulacak bir tarafı yok! Ama Sade, sanık sandalyesinde oturmuyor hiçbir zaman. Tam tersine o bir iddia makamı: “Elinde bir kalem varken olağanüstü şeyler yapabiliyorsun,“ diyen o... “Siz sefahetten söz ediyorsunuz, bense özgürleşmeden söz ediyorum,“ diyen de...
Donatien Alphonse François Marquis de Sade, 8 Mart 1794 günü, çürümekte olduğu bir hapishaneden “bir yeryüzü cenneti“ olarak tanımladığı Picpus'e nakledildiğinde ellili yaşlarındaydı ve birçokları için hâlâ “hiç kimsenin baş edemediği bir yaratık“tı.
Ulusal ustura Giyotin her gün boyunları vururken, Sade, Picpus'te, sekiz “esrarengiz“ ay boyunca eğlendi, hoş kadınlar arasında dolandı, bir sefahat tiyatrosu sahneledi... Sade'ı oraya kim göndermişti? Onu sürekli koruyan, giyotinden kurtaran kimdi? Onun için kim çuval dolusu para döküyordu?
Dikkat et, ey okur? Bu romanda bu soruların cevaplarından geçen sefih bir adamın, bir “özel hayat Zorba“sının hayatından çok daha tehlikeli şeyler bulacaksın!
Serge Bramly'nin senaryosundan uyarlanan, ünlü Fransız aktör Daniel Auteil'ün “döktürdüğü“ filmi sarsmıştı, romanı ise tam anlamıyla şok edecek!
(Arka Kapak)
Yayıncının Notu: Yayınevimiz tarafından Temmuz 2001'de yayınlanan Serge Bramly'nin“Yatak Odasında Terör(Sade)“ adlı romanı İstanbul 2. Sulh ceza Mahkemesi'nin 8.10.2001 gün ve 2001/323 sayılı müteferrik kararı ile toplatıldı. “Halkın ar ve haya duygularını incittiği, cinsi arzuları tahrik ve istismar ettiği, genel ahlaka aykırı ve müstehcen bulunduğu“ gerekçesiyle hakkında toplatılma kararı alınan “Yatak Odasında Terör“ adlı roman, Fransız araştırmacı ve romancı Serge Bramly tarafından 1994 yılında kaleme alınmış, daha sonraları yönetmen Benoit Jacquot tarafından 1999'da sinemaya uyarlanmıştı.
Stok Kodu
9789753168847
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
267
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2001-07
Çeviren
Nermin Acar,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat