Patavatsızlar, Beyefendiler ve Düşnürler Gözüyle, Kadın

%20
Patavatsızlar,Beyefendiler ve Düşnürler Gözüyle,Kadın,Gürbüz Azak
Patavatsızlar, Beyefendiler ve Düşnürler Gözüyle, Kadın Marcel Proust: Kadınlar hiç değişmeyen bir zevkin değişebilir araçlarıdır.
Mark Twain: Tanrı erkeği yarattı, sonra da sıkılmasından korktuğu için ona bir kadın verdi. Kısa bir süre sonra Tanrı pişman oldu ve kadının erkeğin canını sıkmasından korkup ona tütünü yolladı.
Victor Hugo: Bir sevgilisi olan kadın melektir, iki sevgilisi olan bir kadın canavardır. Üç sevgilisi olan ise gerçek kadındır.
Alexandre Dumas: Tüm kadınlar beğenilmek ister, ama sayılmaya aynı derecede önem verdikleri söylenemez.
Friedrich Nietzsche: Erkek yüreğinin özünde sadece sertlik vardır, oysa kadının yüreğinin özü kötüdür.
Anton Çehov: Eğer yalnız kalmaktan çekiniyorsanız, evlenmeyin.
Sigmund Freud: 30 yılımı kadın psikolojisini incelemeye ayırmaya karşın hala büyük sorununu bulamadım. Peki ama şu kadınlar gerçekten ne isterler'
"...Bu kitapta kadınlara dair, zaman zaman insanı öfkelere taşıyan, güldüren, şaşırtan fikirler bulacaksınız. Verilen hükümler doğru mu' Okuyun, karar sizindir.
Kadın konusu yüzyıllardır tartışılıyor, ama sadece erkekler tarafından. Girdiğimiz şu 21'inci asırda kadınlar, kendilerini keşfetme fırsatını yakalamalı artık. Toplumların her katmanındaki başarılarını; estetikte, sanatta, araştırmada, yönetimlerde hatta ilim adamlığındaki inanılmaz liderlikleriyle kadının göstermliler..." Patavatsızlar, Beyefendiler ve Düşnürler Gözüyle, Kadın, Gürbüz Azak, 9799758961541, Evreca Publishing
Stok Kodu
9799758961541
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
143
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-10
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat