Öykücülüğümüzün 45 Yıllık Çınarı Adnan Özyalçıner

%20
Öykücülüğümüzün 45 Yıllık Çınarı Adnan Özyalçıner,Kolektif
“Adnan Özyalçıner'in yazarlığının 45. yılını bir kitapla kutluyoruz. Bu kitap, yalnızca onun sanat emeğine saygımızın bir göstergesi değildir; aynı zamanda, burada derlenen yazılar, emek edebiyatının gücünü ve zenginliğini Adnan Özyalçıner'in başlıca özellikleri aracılığıyla günümüz gençliğine ve gelecek kuşaklara taşıyabilmeyi amaçlıyor.
Adnan Özyalçıner'i günümüz için önemli yapan özelliği, kabuksuz ve kozasız yaşamış, yazmış olmasıdır. O, aynı zamanda, bir kabuk kırıcı, koza delicidir.
Birbirinden kopuk ve bağımsız gibi görünen nice kişi ve olay, onun öykülerinde, örtük kalmış iç bağlantıların örgüsündeki düğüm noktaları olarak hayat bulurlar.
Özyalçıner, uzun mücadele yıllarının verimiyle, edebiyat ve sınıf mücadelesi arasında sağlam ilişkiler kurmuştur. Birinden diğerine geçişi, birine dayanarak diğerini yaratmayı ve güçlendirmeyi olanaklı kılan bir ilişkidir bu. Onun yazarlığı 45 yıldır olduğu gibi, bundan sonra da, bütün işçi, emekçi ve aydın kuşakları için bir “bilinç mimarı“ olarak görevini yerine getirmeye devam edecektir.
Bu küçük kitap, onlar için, Adnan Özyalçıner'in eserleri yanında fazla önem taşımayacak belki de. Ama hiç olmazsa günümüz insanı için bir işaret fişeği olmasını umut ediyoruz.“
A. Çubukçu-
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756865101
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
199
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat