"İstanbul limanından küçük kızıma minnacık terlikler aldım. Aman ne güzel terlikti bunlar, ne güze terlik! Süslü püslü... Burunları sivri, hem de geriye doğru kıvrık, hani yassı burunlar olur ya şöyle geriye doğru bakın, aynı onlara benziyor."

Ünlü Bulgar yazar Liana Daskalova, İncili Terlikler adlı öyküsüne böyle başlıyor. Bir de mektup yazmış Türkiyeli çocuklara kitabının önsözünde.

"Sevgili küçük Türkiyeli dostlarım, Bulgar çocukları için kaleme aldığım bu küçük kitabım, işte komşu ülke Türkiye'de de okurların karşısına çıkma olanağı buluyor. Ne mutlu bana! Okuyucularım günden güne çoğalıyor. Tanıyanlarım, sevenlerim artıyor. Bu demektir ki, günün birinde bir İstanbul sokağından geçecek olursam, orada da tıpkı bizde olduğu gibi siz okurlarım çevremi sarıp:

'Merhaba Liana Teyzeciğim! Yeni kitabınız var mı?' diyecekler." Liana Daskalova'nın sizler için yazdığı mektup öylece sürüp gidiyor. Onu kitabımızın önsözünde bulacaksınız. İncili Terlikler'den başka dokuz öykü daha var kitapta. Hepsi de birbirinden ilginç.

Ne dersiniz? Okumaya hemen başlayalım mı? Kim bilir bir gün, beki de gerçekten karşılaşabiliriz Liana Daskalova ile. O zaman ona, bize yazdığı mektup ve güzel öyküleri için teşekkür edebiliriz.
Stok Kodu
9789757837558
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
69
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1995-04
Çeviren
Mustafa Balel,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat