Genlerinizle Yaşamak "İnsan'ı anlamak için ideoloji ve fantezi yerine "gerçeklik"le ilgilenenler için istisnai sayılabilecek ölçüde ilginç ve kullanışlı bir kitap bu. Açık ve sade diliyle, insan davranışının temelleriyle ilgili psikoloji, moleküler biyoloji ve genetik araştırmalarını tarıyor. Alanındaki lider laboratuvar araştırmacılarından biri olan Hamer, tam bir otorite gibi konuşuyor."
- E.O.Wilson, Pellegrino Üniversitesi, ordinaryüs Profesör, Harvard Üniversitesi-

"Dünyanın lider davranış genetikçilerinden biri olan Hamer, "Genlerimizle Yaşamak" isimli kitabında, kolay anlaşılır bir dil ve düşünmeyi provoke eder bir biçimde, "doğa"nın kişiliğin bir belirleyicisi olduğu açıklamasını getiriyor."
- Peter D. Kramer, Prozac'ı Dinlemek (Listening The Prozac) ve Ayrılmalı Mısın' (Should You Leave) Kitaplarının Yazarı-

"Genlerimizle Yaşamak", davranışlarla ilişkili genler üzerine yapılmış heyecan verici ve geleceği önceden tahmin etmemize izin veren araştırmalara değinmesiyle paha biçilmeyecek bir kitap.
- Jeane M. Neiderhiser Ph. Dr., Aile Araştırmaları Merkezi, Washington Üniversitesi-

"Kesinlikle muhteşem! Seks hakkındaki bölüm kahkahalarla gülmeme neden oldu. Bilimsel anlamda. Hamer'ın bunca konuyu bir araya getirip harmanlaması ve davranış genetiğinin ötesine geçip genlerle davranışlar arasındaki nörolojik mekanizmalara uzanması bende hayranlık uyandırdı. Asla küçümseyemem."

- Profesör Robert Plomin, Sosyal, Genetik ve Gelişimsel Psikiyatri Araştırma Merkezi, Psikiyatri Enstitüsü, Londra-
(Arka Kapak) Genlerinizle Yaşamak, Evrim Basım Yayım Dağıtım, 9789755030722, Dean Hamer, Peter Copeland
Stok Kodu
9789755030722
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat