Türk Gümrükçülerin 100 Yıllık Serüvenleri

%10
Türk Gümrükçülerin 100 Yıllık Serüvenleri,Mehmet Çardak
Aslen Suriye Türkmenlerinden olup 1952 yılında Lazkiyede (Şeren köyü) doğdu. Ankara Maliye Okulundan ve Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.
1973 yılından itibaren Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde Raportör ve Gümrük Teşkilatında merkezi denetim elemanı olarak görev yaptı. Gümrük Kontrolörlüğü görevi nedeniyle, Türk gümrüklerlinde çeşitli incelemeler, araştırmalar ve soruşturmalar yürüttü ve sonuçlandırdı. Gümrük Çarkının işleyişindeki yanlışlıkları tespite; siyasetçi, işadamı ve gümrükçü eksenindeki kirli ilişkileri belgelemeye çalıştı.
Almanya ve Romanyada geçici görevlerde bulundu.
1980den itibaren mesleki konulardaki yazıları; Maliye, Gümrük Dünyası, Tahtakale Business Life, Danışman ve Hedef Dergilerinde ve çeşitli gazetelerde yayımlandı. İlk yapıtı olanTürkiyemden Gümrük Manzaraları Evrim Yayınları tarafından 2008de yayımlandı.
1999 yılından beri kamu emeklisi olarak; Gümrük Müşaviri, Gümrük ve Dış Ticaret Danışmanı, Yeminli Bilirkişi, Öğretim Görevlisi ve Araştırmacı-Yazar sıfatı ile mesleki ve sosyal-kültürel faaliyetlerini sürdürmektedir
Stok Kodu
9789755031927
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
376
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-8
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat