Klasik İslam coğrafyasından günümüze uzanan öyküler. Okurken İbn Tufeyl'in, İbn Sina'nın, İbn Bacce'nin, İbn Arabi'nin, Hafız'ın izlerini göreceksiniz.

Mevcut paradigmayı yıkan öyküler. İki artı bir eşittir dört, diyor mesela. Asıl gerçekliğin görünende değil de, görünmeyende olduğunu imleyen öyküler. Görmek keşfetmektir, diyor keşif kalbine yönelmekle olur. Orada çileden örülmüş tam yedi zincir vardır. Herbirini kırman için onun kadar, onu yeniden onarana kadar çile çekmen lazım. Kamil olacaksın. Er ya da geç. Kendini yürüdüğün yolun pürüzlerinden sakınacaksın. Hakikati kendi nefsinde keşfedeceksin. Etrafında seni kandırmak isteyen o kadar cezbedici şey var ki, herbirine baka baka ömrünü tüketebilirsin. Neyin nasıl olduğunu kavramadan. Çileni uzatacaksın. Ta ki bütün zincirler kırılsın ve sen özgürlüğün, keşfin mutluluğuna eresin.

Zaman Zaman postmodern, zaman zaman sembolik, zaman zaman da bilimkurgu öğelerinin kullanıldığı öykülerle Ahmet Sait Akçay, Türk öykü dilinin imkanlarını çoğaltmıştır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799756597148
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat