Uluslararası Mali Ekonomik Kuruluşlar ve Oluşumlar

%18
Uluslararası Mali Ekonomik Kuruluşlar ve Oluşumlar,Mustafa İlker Paras
Uluslararası Mali Ekonomik Kuruluşlar ve Oluşumlar Kitabın hazırlanmasında küreselleşme sürecinin hızla devam ettiği günümüzde Dünya Ekonomisinin yeniden şekillenmesinde önemli rol oynayan bazı kuruluş ve oluşumların daha yakından izlenmesi ve benimsedikleri ilkelerin, stratejilerinin ortaya koyulması temel etken olmuş.

Bu arada kitap küreselleşme sürecinde dünya ekonomisine doğrudan dolaylı olarak yön veren Federal Reserve, Avrupa Merkez Bankası ve Japon Bankası'na kitabımızda oldukça geniş yer ayırmış.Günümüz dünyasında IMF ve BIS'in birlikte irdelendiğinde adeta bir son başvuru mercii gibi düşünülebileceklerini ortaya koymaya çalışılmış.

Ayrıca günümüz dünya ekonomisinin yeniden şekillenmesine önemli katkısı olan G7/G8'lere önemli yer ayırılırken, bu arada gelişmekte olan ülkelerin dünya ekonomisindeki gelişmeler karşısında elleri kolları bağlı durmadıklarını göstermek için G24'lerin gösterdikleri çabalara değinilmiş. Uluslararası Ekonomik Mali Kuruluşl, Ezgi Kitabevi, 9789758606344, Mustafa İlker Parasız
Stok Kodu
9789758606344
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
194
Basım Yeri
Bursa
Basım Tarihi
2009-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat