Tefsir Tarihi (Ciltli)

%25
Tefsir Tarihi,İsmail Cerrahoğlu

Liste Fiyatı : 45,00 TL
İndirimli Fiyat : 33,75 TL
(Bu ürünü aldığınızda 33 puan kazanacaksınız)
   33

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
“Elif- lam-mim. Bu, o kitaptır ki, kendisine (Allah katından gönderilmiş olduğunda) hiç şüphe yoktur. (O) takva sahipleri için doğru yolun ta kendisidir.“
Tefsir tarihi adlı bu mütevazi eserimizi okumaya çalışmadan evvel, okuyucuların, Kur'an-ı Kerim'in nasıl bir kitap olduğu üzerinde durması uygun olacaktır. Onun muhtelif yönleri ele alınarak yapılan pek çok tarifleri arasından en özlü olan bir tanesini sunabiliriz: Cebrail vasıtasıyla, Hz. Peygamber'e Vahy yolu ile indirilmiş, mushaflarda yazılmış, tevatürle nakledilmiş, tilavetiyle taabbüd olunan, kendine has özellikleri ihtiva eden Allah Kelamıdır.
Kaynakların beyanına göre, ilk vahiy geldiğinde, Hz. Peygamber kırk yaşlarında idi (MS: 610). Bakara Suresi'nin 185. ayetinden anlaşıldığına göre, Kur'an-ı Kerim Ramazan ayında indirilmiştir. Duhan Suresi'nin ilk ayetinde ise, Kur'an'ın mübarek bir gecede indirildiği ifade edilmektedir. Bu mübarek gece Kadir gecesidir. Bu husus Kadir Suresi'nde açık bir şekilde beyan edilmiştir. O halde Kur'an, Ramazan ayındaki Kadir gecesinde indirilmiştir. Fakat bu gecenin, Ramazan gecelerinden hangisi olduğu belirlenmemiştir.
(Kitabın İçinden)

Stok Kodu
9789756004746
Boyut
160-240
Sayfa Sayısı
814
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-09
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat