Aşk-ı Gülsen, bir kadının iç dünyasındaki masum ve zayıf yönlerini nasıl sakladığını, bir yerde hayata karşı pes edişini ama sevginin ve inanmanın gücüyle yeniden hayata tebessüm edişini anlatıyor. Modernizmin paramparça ettiği kişilikler insanı yaşarken öldürüyor... Yaşarken ötmenin, aşkın, tutkunun, bir kadının gel-gitleri arasında müthiş bir kurguyla yazılmış olan bu roman ayrıca İslam Felsefesi acısından da tarihteki yerini kuşkusuz alacaktır. Emel Sünter Yalçın bu romanıyla ülkemizde güzel Türkcemizle mistik-felssfi romana dair ilk örnektir desem abartmış olmam. Bu romanda Türk kadınını, aşkı, hicranı, bireysel dindarlık ve birevıp! hakikat arayışını hep birlikte bulacaksınız.
Prof. Dr. Şahin FİLİZ
Emel Sünter YALÇIN ilk romanı Aşk-ı Gülşen'de çağdaş bir Alissa yaratıyor, insanî aşkla ilahî aşk arasına sıkışmış Verda'nın değişik kimlikler altında Gülşen'i, yani aşkı arayışı okuyucuyu sık sık gerçekliğinden kopartarak imkansın bir aşkın tatlı düşlerine bırakırken, bazen de gerçeğin tam karsısına oturtarak günümüz insanının bölünmüşlüğüne ayna tutuyor. Tıpkı Dar Kapı nın Alissa'sı gibi Verda'da Tanrıya vakararak ona şart koşuyor, kendisini sevebilmesi için Gulşenin geri vermesini istiyor.
Aşk-ı Gülsen, konusuyla, kurgusuyla, anlatımıyla her sayfasında okuyucusunu şaşırtan, insanî duyguların derinliklerine kadın duyarlılığıyla girmeyi başaran bir kitap. Hiç kuşku yok, Verda'nın çığlığa dönüşen sessizliğinde, yer geldi kimseye duyuramadığı çığlığında herkes kendinden bir şeyler bulacak, onunla mutlu olacak, onunla Birlikte ağlayacak.
Stok Kodu
9786058988309
Boyut
140-195
Sayfa Sayısı
318
Basım Tarihi
2008-07
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat