Hayatın huzuru ve saadeti imandır. İmanın da kaynağı marifet-i Rabbaniye'dir. Kim Allah'ı daha ziyade biliyor ve tanıyorsa o daha büyüktür.

İşte bu kitapta Prof. Dr. Şener Dilek, marifet-i Rabbaniye'yi delil ve bürhanla çekici ve cazip bir üslup içerisinde günümüz insanına talim ettiren Risale-i Nur'un engin deryasına daldırıyor okurları...

Ya da marifeti güzel kokular bahşeden bir bahçe olarak görürsek, bu bahçeden derlediği buketleri sunuyor okurlara...

Bu bostandan çiçekler derlemeniz dileğiyle...

Bütün güzellikler imandan gelir, imanla yeşerir, imanla büyür, imanla gelişir, imanla kemalini bulur. İman, hayatın kayyum değeridir; hayata nefes ve ruh gibidir. İman esastır, köktür, direktir, hayatın temel taşıdır.

İman insana sorumluluk ruhunu aşılar. İstikametin, takva ve kemalatın esası imandır.

İman dürüstlüktür, Allah'a ve kendine karşı dürüst olmaktır.

İman hayatın kalitesini belirler. İmanla inkişaf eden küçücük gelişmeler, amel, ahlak ve muamelatta büyük açılımlar doğurur. İman, insanın iç dünyasını mamur eder, engin ve zengin kılar, hamiyet ve dava ruhunu ateşler.

Kainatta en yüksek, en kudsî, en ulvî hakikatler, iman hakikatleridir, tevhid dersleridir. İman ile ilgili meseleler hayata en lazım bilgilerdir.

Evet, hayata lazım olan ilk ders, en devamlı ders, en hakiki ders, en derin ders "iman hakikatleri"nin talim ve tedrisidir, tahkim ve tekmilidir. Hava, su ve gıda gibi lazım olan bu derslerden, bu "marifet sofraları"ndan son nefese kadar
Stok Kodu
9789750179426
Boyut
135-200
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat