Şam Kitabı Yeryüzü MektuplarıYeryüzü Mektupları

%29
Şam Kitabı,Taha Kılınç
Şam kitabı beş bölümden oluşuyor: İlk bölümü, Şam'a yaptığım iki seyahati ayrıntılarıyla anlattım.Meraklı bakışlarıma ne takıldıysa, hepsini paylaştım. Suriye'nin farklı şehirlerdeki gezilerimin izlenimlerini de bunlara ekledim. Bu, kitabın ikinci bölümünü oluşturdu.
Yetmedi, size Şâm-ı Şerîf'te adım adım mihmandarlık yaptım. Sokak sokak gezdirdim size Şam'ı. “Şam Gezi Rehberi“ olarak da adlandırılabilecek bu üçüncü bölümde, anlattıklarımı görsel malzemelerle, harita ve krokilerle destekledim. İlk defa giden biri bile, Şam'daki ziyaretgâhları avucunun içi gibi bilsin istedim.
Kitabın dördüncü bölümünde Şam'ın sosyal, dinî ve kültürel hayatına dair gözlemlerimi aktardım. Ve nihayet, son bölümde, Şam hakkında çeşitli dergilerde ve internet ortamında yazdığım yazılardan yaptığım bir seçkiyle hikâyemi sona erdirdim.
Elbette Şam hakkındaki her şey değil benim yazdıklarım. Bir çift gözün görebildikleri sadece. Unutulmamalı ki, kaç çift göz gördüyse, o kadar Şam var. Okuyacaklarınız, benim penceremden görünen Şam.
Kitabın sonunda 16 sayfa renkli fotoğraf Ek'i yer almaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789759802592
Boyut
140-230
Sayfa Sayısı
173
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-05
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat