Paytak Ördek Matematik Öğreniyor

%25
Paytak Ördek Matematik Öğreniyor (3-4 Yaş),Emine Eren

Liste Fiyatı : 8,25 TL
İndirimli Fiyat : 6,19 TL

Havale/EFT ile 6,12 TL
(Bu ürünü aldığınızda 6 puan kazanacaksınız)
   6

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Değerli Eğitimciler, Anne ve Babalar,
Paytak Ördek Matematik Öğreniyor, okul öncesi matematiksel düşünce ve gelişim alanında beklentileri fazlasıyla karşılamak üzere 36-48 aylık (3-4 yaş) çocuklarımız için hazırlanmıştır.
Matematik kavramlarının doğru ve yeterli öğrenilmesi hem bilişsel gelişimi beslemekte, hem de hayat boyu alınan her türlü bilginin insan zihni tarafından doğru algılanmasını, sınıflandırılmasını ve kullanılmasını sağlamaktadır. Matematik eğitimi çocuklarımızın analiz, sentez, problem çözme yeteneklerini destekler; ayırt etme, eşleştirme, ilişki kurma, gruplandırma ve sıralama gibi bilişsel etkinliklerinin gelişmesine yardımcı olur.
Bu yaş grubunun gelişim özelliklerine uygun olarak hazırlanmıştır. Eğitim aracımızda bu yaş grubu çocuklarımızın; dikkatini toplayabilme, algıladıklarını hatırlayabilme, varlıkları çeşitli özelliklerine göre eşleştirebilme, 1-5 arası nesneleri sayabilme, geometrik şekilleri tanıyabilme, sayı-nesne ilişkisini kurabilme, gündelik yaşamda kullanılan belli başlı sembolleri tanıyabilme, nesneleri çeşitli özelliklerine göre gruplayabilme, başlanan bir etkinliği tamamlayabilme becerilerinin gelişimini destekleyen etkinliklere yer verilmiştir. Paytak Ördek Matematik Öğreniyor; rakam-nesne ilişkisine dair bilgi kazandırmayı, bilgiyi farklı alanlarda kullanmayı teşvik ederek bilişsel gelişime dil gelişimine yardımcı olmayı, çocuğun rakamları yazmasını geliştirerek küçük kasların motor gelişimini desteklemeyi, okul öncesi dönemde matematik kavramlarını tanıyıp kullanmasını sağlayarak çocukları ilköğretime ve tüm hayata hazırlamayı hedeflemektedir.
Paytak Ördek Matematik Öğreniyor Eğitim Aracımızın Kullanımı:
Paytak Ördek Matematik Öğreniyor, bireysel olarak veya grup çalışmasıyla uygulanabilecek bir eğitim aracıdır. Çalışmaya hem yetişkin, hem de çocuk hazır olduğunda başlanmalı, her seferinde bir veya iki etkinlik yapılmalıdır. Etkinlikler, kolaydan zora doğru bir sıra takip edilerek hazırlanmıştır. Bu nedenle sayfa takibi önemlidir. Sayfalarda etkinliğin nasıl yapılacağını ifade eden yönergeler, çocuğa tek tek okunmalıdır. Çocuğa, ancak gerektiği durumda yardım edilmelidir. Etkinliği çocuğun yerine yapmak, çocuğu etkinliği tamamlamanın zevkinden mahrum edecektir. Çocuk, etkinliği başarıyla tamamladığında sözel ödülle (aferin, çok başarılısın, çok güzel) veya fiziksel temasla (başını okşama, öpme,) mutlaka ödüllendirilmelidir. Zorlandığında ise olumlu ifadelerle teşvik edilmeli, sevgi ve güvenle cesaretlendirilmelidir. Eğitim aracımız; içerdiği orijinal ve zengin etkinliklerle çocuğumuza matematiği sevdirmeyi, kendini geliştirmeyi ve kendine güvenmeyi aşılamayı amaçlamaktadır. Etkinlikleri; çocuğun kendine güvenerek ve severek yapması onu daha kolay ve çabuk öğrenmesini sağlayacaktır.
Çocuklarımızı değerlendirirken en doğru yaklaşım onların bilmediklerine değil, bildiklerine ve edindikleri olumlu kazanımlara odaklanmaktır. Çocuklarımızı tanımak ve gelişimlerini takip etmek açısından bu yaklaşımı dikkate alıp uygulamak son derece önemlidir.
Paytak Ördek Matematik Öğreniyor eğitim aracımızın, hem çocuklarımıza, hem de sizlere yararlı olması dileklerimizle
Stok Kodu
9786055957025
Boyut
210-295
Sayfa Sayısı
48
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat