Feastanbul Türkiye'nin en iyi şeflerinden, uluslarası ödüllü Erol Sezer, Türk Mutfağı'nın geleneksel lezzetlerini, modern mutfak trendleriyle birleştirip, yepyeni bir anlayışla beğeninize sunuyor..

İçindekiler

Önsöz / Introduction
Ağız Tadı / Somethings Sweet
Soğuk Başlangıçlar / Cold Starters
Sıcak Başlangıçlar / Hot Starters
Çorbalar / Soups
Salatalar / Salads
Ana Yemekler / Main Courses
Zeytinyağlılar / Olive Oil dishes
Tatlılar / Desserts
Sonsöz / Epilogue

Türk Mutfağını Hiç Böyle Görmediniz..
Yemek neyle başlar? Tatlıyla!
Yemek neyle biter? Zeytinyağlıyla!

Erol Sezer'in, Türk Mutfağına ve sofra adabına yepyeni bir yorum katacak kitabı feastanbul - Modern Türk Yemekleri / Modern Turkish Cookbook, g yayın grubu tarafından, geniş kitaplık dizisinde yayımlandı.

Erol Sezer, Türkiyenin en iyi şeflerinden, uluslararası ödüllü bir aşçı. Bilindik yemeklerin sıradanlığından sıyrılarak Türk Mutfağında devrim yapmaya niyetli bir şef. Dünyanın önde gelen mutfaklarından biri sayılan Türk Mutfağı ve yemek kültürü konusunda yaptığı araştırmalara dayanan Sezer, Klasik Osmanlı tarzından yola çıkarak Türk yemeklerini güncel bir yaklaşımla yorumluyor. feastanbul, geleneksel Türk Mutfağını sofra düzeninden yemek tariflerine ve sunumuna kadar ele alıyor ve günümüzün yemek anlayışıyla birleştirerek tam anlamıyla bir füzyon yaratıyor. Papaz Yahnisi veya Gerdan Tatlısını unutan bir kuşağa her anlamda yeni bir yolculuk vaat etmekle kalmıyor, "Pekmez Glazeli Sülün" ve "Ballı Greyfurt Eşliğinde Asma Yaprağında Ahtapot" gibi yemeklerle, tüm dünyanın "Türk yemeği" algılayışını değiştirecek bir yaklaşım getiriyor.

Tasarım ürünü tabaklar, moda yaratacak aşçı kıyafetleri
Erol Sezer, kitabında sadece tariflere de yer vermiyor. Bir bütün olarak algıladığı Mutfak/Sofra Adabı/Sunum üzerinde de yenilikçi öneriler getiriyor. Kendi tasarladığı mekanlar, tabaklar ve menülerle, defileler düzenleyerek tanıttığı aşçı kıyafetleriyle bir kültürü yeniden canlandırmaya ve bunu dünya standartlarına taşımaya niyetli bir akımın öncülüğünü yapıyor. Feastanbul, modern Türk Yemekleri, Erol Sezer, 9789759097028, G Yayın Grubu
Stok Kodu
9789759097028
Boyut
230-32
Sayfa Sayısı
192
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat