Zaman Kavanozu Avustralya çöllerinden Senegal kentlerine Gezgin ruhlu bir insanın yaşam ve yolculuk notları İstanbul sokakları, Afrikalı şifacılar, Avustralya yerlileri Seda Toksoyun Web sayfamızdaki Editörün Çiçek Dürbünü köşesindeki yazıları Zaman Kavanozunda bir araya getirildi.
Kitaplar vardır, kütüphanenizde hacimlerinin çok ötesinde bir yer kaplarlar. Okuduğunuz satırlar hem size büyülü bir zaman yaşatır hem de kanınıza karışır ve aldığınız her solukta siz fark etmeseniz de damarlarınızda dolaşmaya devam ederler. İşte elinizin altındaki sayfalar böyle satırlarla dolu..
Seda Toksoy, bizi rengarenk çiçek dürbününün içine davet ederek, yaşamla kurduğu sıkı dostluğa ortak ediyor adeta. Hem iç yolculuklarında hem de gezilerinde yol arkadaşı olduğunuzu hissediyorsunuz. Yazar, edebiyatla yoğruluşunun ustalığını o kadar incelikli kullanıyor ki, kitabın o zengin içeriği, son derece içten bir yalınlıkla nakşediliyor sayfaların üzerine. Zaman Kavanozu, Galata Yayınları, 3002505100059, Seda Toksay
Stok Kodu
3002505100059
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
286
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat