Ukrayna Traktörlerinin Kısa Tarihi

%20
Ukrayna Traktörlerinin Kısa Tarihi,Marina Lewycka
Ukrayna Traktörlerinin Kısa Tarihi "Doğru mu görüyorum' Babamın kucağına oturuyor, babam da onun müthiş Botticelli göğüslerini okşuyor, öyle mi'"
"Annemin ölümünden iki yıl sonra babam göz alıcı, sarışın, Ukraynalı bir dula tutuldu. Babam seksen dört, kadın otuz altı yaşındaydı. Hayatlarımıza kabarık tüylü, pembe bir el bombası gibi düşerek bulanık suları karıştırdı, kabuk bağlayan anıların pisliğini gün yüzüne çıkararak ailenin hayaletlerinin canına okudu. Kısa bir süre önce dul kalan babaları yeniden evlenme planını açıkladığında Vera ve Nadezsha, onu bu işten kurtarmak için kendi aralarında sürüp giden kavgalarını bir yana bırakmaları gerektiğini anladılar. Babalarının yeni aşkı, yarı yaşındaki şehvetli altın avcısı Ukraynalı bir kadındı. Yeşil saten iç çamaşırlarıyla poşetinde-pişirilen hazır yiyeceklere pek düşkün bir kadın Hayalini kurduğu Batı tarzı yaşama biçimine kavuşmaktan kimse onu alıkoyamayacak görünüyordu. Bu arada yaşlı adam da kendi alışılmamış düşleri ve Ukrayna traktörlerinin tarihini yazmakla meşguldü."
***
Aile, eski yaraların iyileşmesi, yaşlılığın dertleriyle avuntuları ve bu arada Avrupa'nın son elli yıllık geçmişi üzerine bilgece, duygu dolu ve son derece eğlendirici bir roman.
"Olağanüstü bir ilk roman. Eğlenceli, duygulandıran, hafızanızda yer edecek karakterleriyle son derece ustaca anlatılmış."
Penelope Lively Ukrayna Traktörlerinin Kısa Tarihi, Galata Yayınları, Fezal Gülfidan, 9789753224314, Marina Lewycka
Stok Kodu
9789753224314
Boyut
135-215
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Fezal Gülfidan
Kapak Türü
Standart
Kağıt Türü
Standart
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat