SolidWorks, Mücrosoft Windows sisteminin avantajları ile bir uyum içerisinde çalışan geliştirilmiş bir grafik programıdır. SolidWorks parça çizimdeki grafik hızı ve diğer programlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmesi sayesinde çok iyi bir performans veren yazılım olmasının yanında bir analiz ve tasarım yazılımıdır.
İlk bölümde SolidWorks'a genel bir giriş yaparak menülerin tanıtımı ve bol örnek çizimleri ile desteklenerek genelde CAD bilgisi olan kullanıcılar için bir kılavuz niteliğinde olacaktır.
Taslaklarda kullandığımız ilişkilendirmeler ve çakışmalara anında müdahale ve düzeltme şansı tanır. Özellikle Large Montaj modu ile çok büyük montaj kriterleri ile çalışırken bilgisayarın yavaşlaması ve yorulması gibi durumları en aza indirmek mümkündür.
Sac Metal kısmında iki boyut taslaklarda hazırladığımız çizimleri modelleyebilir, eğme, bükme ve k-faktör gibi değişkenler kullanarak tam boy ve deformasyon gibi değerlere ulaşabiliriz.
Hazırlanmış SolidWorks tasarım program kitabı programı yeni kullanmaya başlayan ya da temel düzeydeki kullanıcıların daha ileri seviyelerde çizim yapabilmeleri amacıyla hazırlanmıştır. Kitabın bölümlerini dikkatle takip eden kullanıcıların programı daha farklı örneklerde kullanabilmeleri maksadımıza uygun olarak kitabımızın son bölümlerinde çeşitli uygulama örneklerine yer verilmiştir. Kitabımızdan faydalanan tüm kullanıcılara yararlı olması temennisiyle...
(Giriş'ten)

Stok Kodu
9789944165600
Boyut
165-245
Sayfa Sayısı
555
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat