DÜŞÜK ŞİDDETLİ DEVRİM / BİR ENTELİJANSİYA KRİTİĞİ

%30
Düşük Şiddetli Devrim,Durmuş Hocaoğlu
Düşük Şiddetli Devrim Türk toplumu, son derece önemli ve radikal bir toplumsal değişme süreci geçirmektedir. Bu süreç, toplumumuzun tarihi gelişiminin bir sonucudur. Bu toplumsal değişme, sadece sayıya münhasır bir niceliksel değişme değildir; "niceliksel değişme'nin belirli bir 'eşik değeri'ne ulaşmış ve artık bir 'niteliksel değişme'ye dönüşme aşamasına gelmiş radikal bir değişmedir. Asıl sancılar bundandır.
Kanaatimize göre, söz konusu hadiselerin üstünü kaplayan toz dikkatle tamik edilirse, bütün bu vakıaların, vak'aların ve hadiselerin çok önemli bazı radikal değişmelere ve bu değişmelerin de radikal yönelmelere delalet etmekte olduğu farkedilecektir. Bunları burada kısaca, bir "Devrim" olarak nitelendireceğiz.
Bizler, fiilen yaşanmakta olan bir devrimin tam içerisinde bulunmaktayız. Bu devrim, yeni başlamış değildir; kökü çok derinlerdedir; son zamanlarda vukua gelen günlük hadiselerin, politik dalgalanmaların büyük bir çoğunluğu ile doğrudan bir ilgisi yoktur. Düşük Şiddetli Devrim, Gelenek Yayıncılık, 9789758719211, Durmuş Hocaoğlu
Stok Kodu
9789758719211
Boyut
150-225
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-9
Kapak Türü
Standart
Kağıt Türü
Standart
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat