Çiçekler SusuncaBir 12 Eylül Romanı

%16
Çiçekler Susunca,Atilla Keskin
Çiçekler Susunca Atilla Keskin, son romanında 12 Eylül ün dağıtıp parçaladığı hayatlara bakıyor. Fidan Mazlum ve Koray Nur çiftleri ekseninde farklı uçlara yönelen kişileri anlatıyor. Duygusal nedenlerle, kendilerini kanıtlamak veya kabul edilmek için sol hareket içinde yer alanların trajedisini, 12 Eylül ün yumruğunu yedikten sonra roman kahramanlarının; çözülme, kişilik bölünmesi, yalnızlaşma, içe kapanış ve tutkulu aşklarını hikayeleriyle aktarıyor bize.
Romanda 12 Eylül döneminden başlayarak cezaevleri, örgüt içi çekişmelerin kırıp geçirdiği kişilerin hayatları, sol harekete katılmış kişilerin kendilerini yaşadıklarındanve geçmişlerinden kurtarma çabaları, cezaevinden çıkanları şoka uğratan toplumsal yapının inanılmaz dönüşümü ve 12 Eylül ün içerdeki ve dışardaki dehşeti gibi pek çok konu yer alıyor.
Bšylesine geniş bir sürece bu denli yoğun olaylar, kişilikler ve tarihsel sürece ait bakmaçabasının hakim olduğu romanda Atilla Keskin, özellikle birey olamamış, toplum için ve toplumsal değerlerle yaşayıp kendi hayatlarının merkezine başkalarını koyan kişilerin dıştan zorlama sonucu, içlerinin boşalması sürecini anlatmayı amaçlamış...... Çiçekler Susunca, Bir 12 Eylül Romanı, Atilla Keskin, 9789753087261, Gendaş Kültür Sanat Yayıncılık
Stok Kodu
9789753087261
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat