Her Yanından Tuttum Aşkın

%16
Her Yanından Tuttum Aşkın,Güler Kazmacı
Her Yanından Tuttum Aşkın "Sevgilinin sinci suskunluğunu "gizemli olmak", yüzeysel gevezeliğini "içtenlikli davranmak", despot tutumunu "sahip çıkmak", havai hallerini "yaşama sevinci" biçiminde algılayan sensin."
Milyonlarca yıldır var olan insanın "hala" değişik biçimlerde tarif etmeye çalıştığı aşkın mutlak tarifini "ben" bulacağım diye bir iddiam ya da kaygım hiç olmadı.
"Belki" dileğim; aşkı hayatın içindeki bir olgu olarak değil de, "kıyısında" algılayanlara, bu tutkulu yürek halinin hayatın her yanıyla ne kadar bağlantılı olduğunu göstermekti.
Aşkın insanı günün gerçeklerinden uzak tutacağını düşünerek "ürken" kişilere bu en yüksek sevgi biçiminin her duyguya ve her inanca katkılarını "hatırlatmaktı".
Ve aşk sözünü bir nevi "fantezi" olarak gören, "süs" gibi, "lüks" gibi yaşamak isteyen kişilere, aslında aşkın "insanı insan yapan" sonsuz gizemli derinliklerinin güzelliğini hissettirmekti.
Biliyorum ki, bu yazılar her birinizin "bir yerinden" tutuyor. Sizlerin de aşkı "sıkıca tutmanız" dileğiyle... Her Yanından Tuttum Aşkın, Gendaş Kültür Sanat Yayıncılık, 9789753084963, Güler Kazmacı
Stok Kodu
9789753084963
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
183
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-2
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat