Dünya Kafe, işbirlikçi diyalogu geliştirmek, kolektif bilgiyi paylaşmak ve eyleme yönelik yeni fırsatlar keşfetmek için esnek, kullanımı kolay bir yöntem gösteriyor. Junita Brown ve David Isaacs yedi temel tasarım ilkesinin ana hatlarını belirleyerek çok büyük gruplarda bile “önemli konuşmalar“a ev sahipliği yapmak ve bunları bir araya getirmek için gerekli pratik ipuçlarını ve araçları sağlıyorlar. Kitabın her bölümünde dünya üzerindeki meslek, eğitim, hükümet ve toplum kuruluşlarından gerçek öykülere ağırlık verilerek Dünya Kafe yaklaşımının birbirinden farklı ortam ve kültürlere nasıl uyarlanabileceği anlatılıyor. Hewlett - Packard, Amerikan Kalite Birliği (American Society for Quality) Texas Üniversitesi ve benzeri birçok kuruluştan örnekler yönetimin uygulanış biçimlerini gösteriyor.
Canlı sistemler düşüncesine dayanan bu yöntem, hem kişisel ilişkileri hem de insanların geleceği birlikte yaratma kapasitelerini geliştirerek kuruluşunuzun ya da topluluğunuzun gerçek işi ve önemli soruları etrafında gerçek diyaloğu ilerletmek ve dinamik konuşma ağları yaratmak için yararlanılabilecek kanıtlanmış yenilikçi bir yaklaşım tarzıdır.
“Bu kitap doğruyu söylüyor: Konuşmayı değiştirirseniz, geleceği değiştirebilirsiniz. Daha da önemlisi bu kitap bu işi nasıl yapacağınızı anlatıyor. İşlerimizde ve yaşamlarımızda daha iyi bir gelecek yaratmak için hepimize esin kaynağı olabilir.“
Alan M. Webber, Kurucu Editör, Fast Company ve Eski Baş editör, Harvard Business Review
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789759064488
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
320
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-06
Çeviren
Anita Tatlıer,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat