Hedefim ve istediğim şey nedir? Başarı öğrenilebilir. Yeter ki isteyin!
Konfüçyüs diyor ki; “Güçlü olan, zayıf yanını herkesten iyi bilendir; daha güçlü olan ise zayıf yanına hükmedebilendir.“ Hiç düşündünüz mü? Sizin zayıf ve güçlü yanlarınız nelerdir? Gireceğiniz üniversite sınavına yönelik olarak yaptığınız hazırlıkta güçlü yönlerinizi daha da güçlendirmek ve zayıf yönlerinizi kuvvetlendirmek için bir plan yaptınız mı? Hayatınızın akışını ve belli bir dönemden sonraki hayatınızda ne iş yapacağınızı ve nasıl yaşayacağınızı belirleyecek böyle bir sınava nasıl hazırlanıyorsunuz? Böyle bir sınava hazırlanmak için gereken çalışmayı yaptınız mı? Hedefinizi belirleyip, bu hedefinizi gerçekleştirmek için neler yapacağınızı netleştirip bir plan, bir program yapabildiniz mi? Sizi hedefinize götürecek yol haritanızı belirlediniz mi?
Bu kitap bütün bu soruların cevabini veriyor, üniversiteye giden yolda size rehberlik ediyor.
Kendinizle yüzleşmeye, hesaplaşmaya ve vuruşmaya hazır olun. Bu yolculuğun sonunda kendinizle barışarak hayat amaçlarınızı gerçekleştirmek için bir yol bulacağınızdan hiç şüphe etmeyin.
İsteyin, hedefinize sımsıkı sarılın ve yürekten adanın. Çünkü başarı yolunda ihtiyaç duyduğunuz yakıtın miktarı, o başarıyı ne kadar istediğinizle artar ya da azalır. Başarıyı istemekteki adanmışlığınız, sizi o başarıya götürecek yakıtın miktarını belirler.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944291194
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat